Królowa Elżbieta II obchodzi urodziny dwa razy w roku. 12 czerwca przypada termin parady "Trooping the Colour" - czyli państwowego święta monarchini. Śmierć księcia Filipa sprawiła, że urodziny królowej wyglądały nieco inaczej niż zwykle... Kogo zobaczymy u boku Elżbiety II podczas parady?

Książę Harry w szczerej rozmowie z Oprah Winfrey o myślach samobójczych Meghan. "Nauczyła mnie, jak wspierać osoby zmagające się z problemami ze zdrowiem psychicznym" >>>

Państwowe urodziny królowej. Z kim na paradzie pojawi się Elżbieta II?

Już 12 czerwca odbędzie się "Trooping the Colour" - czyli urodzinowa parada na cześć królowej. Monarchini skończyła 95 lat, a w paradzie weźmie udział 1400 żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków! Tradycja obchodów urodzin monarchy w czerwcu sięga XVII wieku. Król Jerzy II, który urodził się w październiku, ze względu na (nie)pogodę postanowił „przenieść” swoje urodziny i oficjalnie obchodzić je wtedy, kiedy jest ciepło. Od tamtej pory, urodziny monarchy obchodzone są w czerwcu.

Wiemy już, że podczas imprezy transmitowanej na żywo, u boku monarchini pojawi się Książę Edward, kuzyn królowej Elżbiety II. Książę Kentu i królowa Elżbieta II są spokrewnieni przez swoich zmarłych ojców, księcia Jerzego i króla Jerzego VI. Warto zaznaczyć, książę Edward towarzyszy królowej nie pierwszy raz. Blisko 8 lat temu, książę Kentu zjawił się na paradzie u boku Jej Królewskiej Mości, podczas gdy książę Filip był hospitalizowany.

Jak donosi jeden z brytyjskich tabloidów, na paradzie będą obecni również książę Karol i Camilla, a także książę William i Kate. Co z Harrym i Meghan? Po licznych kontrowersjach związanych z wywiadem u Oprah Winfrey, trudno liczyć, że dołączą do uroczystości. Przypomnijmy, że para mieszka obecnie w Kalifornii i spodziewa się drugiego dziecka.

Meghan Markle trafiła do szpitala. Była księżna Sussex urodzi przed terminem? >>>

Księżniczka Beatrice jest w ciąży! Kiedy przyjdzie na świat kolejny prawnuk brytyjskiej królowej? >>>