Królowa Elżbieta II skomentowała wywiad Meghan Markle i Harry'ego. Czy w Pałacu Buckingham szykuje się rewolucja? >>

Od szczerego wywiadu Meghan Markle i Harry'ego z Oprah Winfrey minęły prawie trzy miesiące. W zaledwie tak krótkim czasie na jaw wyszły skrywane tajemnice, Pałac Buckingham pożegnał Księcia Filipa, a Meghan Markle trafiła do szpitala w zaawansowanej ciąży. Książę Harry gościł ponownie u Oprah Winfrey, w programie "The Me You Can’t See" produkcji AppleTV+. W szczerej rozmowie poruszył kwestię zdrowia psychicznego i ciężkich zmagań własnej żony. Co powiedział członek rodziny królewskiej?

Meghan Markle i książę Harry w szczerym wywiadzie u Oprah Winfrey. "Miałam myśli samobójcze", "zastanawiano się, jak ciemna będzie skóra Archiego" >>>

Książę Harry o myślach samobójczych żony i zdrowiu psychicznym

W czwartkowy wieczór został udostępniony dodatkowy odcinek programu „The Me You Can not See”, w którym książę Harry opowiedział szczerze o myślach samobójczych żony.

Przypomnijmy, że we wcześniejszym odcinku programu, członek rodziny królewskiej wyjawił, iż nie miał pojęcia, co powiedzieć, gdy Meghan powiedziała mu, że rozważa samobójstwo na krótko przed zaręczynami w 2019 roku. Książę wyznał też, że jest zawstydzony tym, jak odpowiedział wtedy Megan. Wspomniał również o strachu i wstydzie, jaki ludzie odczuwają, nie wiedząc o walkach, jakie toczą ich bliscy.

„Wielu ludzi boi się rozmowy, ponieważ czują, że nie mają odpowiednich kompetencji do udzielania rad”. (...) Słuchaj, ponieważ słuchanie i bycie częścią rozmowy jest niewątpliwie najlepszym pierwszym krokiem, jaki możesz zrobić ”. - powiedział Harry.

Książę dodał, że jest gotowy wspierać innych, którzy także zmagają się z problemami ze zdrowiem psychicznym.

„Jedyną rzeczą, która powstrzymała Meghan przed tym, by zrobić sobie krzywdę, była myśl, jak niesprawiedliwe byłoby dla mnie to po tym wszystkim, co przydarzyło się mojej mamie (...) i że teraz znalazłbym się w sytuacji, w której straciłbym kolejną kobietę w moim życiu". - dodał.

Warto dodać, że Meghan była wówczas w ciąży z ich pierwszym synem Archiem.

Książę Harry ponownie wystąpił u Oprah Winfrey. "Czułem się więźniem pałacu" - wyznał książę Sussex >>>