W 2022 roku Céline Dion dowiedziała się, że cierpi na rzadką chorobę autoimmunologiczną, która na ten moment jest nieuleczalna. Zespół sztywnego człowieka (z ang. Stiff Person Syndrome) to zaburzenie o podłożu neurologicznym, objawiającym się sztywnieniem w okolicach mięśni, a także częstymi epizodami skurczów mięśniowych. Przy czym te objawy mogą się zmieniać i są uzależnione od wielu czynników. Od momentu diagnozy, Céline Dion wycofała się z życia publicznego i rozpoczęła leczenie. Piosenkarka wierzyła, że z pomocą lekarzy uda jej się powrócić na scenę, niestety w zeszłym roku odwołała światową trasę koncertową Courage (dwa razy miała odwiedzić Polskę), a swoją decyzję uwarunkowała tym, że ciągłe przekładanie koncertów jest nie w porządku wobec fanów, ona sama nie wie dokładnie, kiedy wróci do koncertowania. Po długim czasie nieobecności, Céline Dion powoli wraca do pracy. Niedawno wręczała statuetkę podczas gali Grammy, i to było jej pierwsze publiczne pojawienie się od momentu ogłoszenia choroby. Z kolei teraz pojawiła się na okładce francuskiej edycji “Vogue”, gdzie otworzyła się na temat Zespołu sztywnego człowieka. Zdradziła również, czy planuje wrócić na scenę. 

Céline Dion opowiedziała o chorobie, na którą cierpi od 2 lat

56-letnia artystka wyznała, że gdy usłyszała diagnozę, nie chciała pogodzić się z tym, że jest nieuleczalnie chora, a w jej głowie pojawiały się pytania, dlaczego to właśnie ona zachorowała. Po czasie nauczyła się jednak z tym żyć i wciąż ma nadzieję na to, że wkrótce wyzdrowieje. “Zdecydowałam się pracować całym ciałem i duszą, od stóp do głów, z zespołem medycznym. Chcę być jak najlepsza. Moim celem jest ponowne zobaczenie wieży Eiffla”, wyznała Céline Dion. 

Céline Dion wyznała, czy wróci na trasę koncertową 

Czy Céline Dion ma perspektywę na powrót do koncertów i występowania na scenie? Po pojawieniu się na rozdaniu nagród Grammy, gdzie otrzymała owacje na stojąco, pojawiły się pytania o trasę. Piosenkarka wyznała, że wróci, gdy tylko będzie gotowa, ale nie jest w stanie podać konkretnego terminu. "(...) Przez cztery lata powtarzałam sobie, że nie wrócę, że jestem gotowa, że nie jestem gotowa .... W obecnej sytuacji nie mogę stanąć tutaj i powiedzieć: 'Tak, za cztery miesiące'. Nie wiem... Moje ciało mi powie", podzieliła się Céline Dion.