Nie milkną pogłoski wokół zniknięcia Kate Middleton z przestrzeni publicznej, która ostatni raz była widziana w Boże Narodzenie. W celu uspokojenia nastrojów, książę William opublikował w ubiegłym tygodniu rodzinne zdjęcie, które przedstawiało księżną z dziećmi. Szybko okazało się, że fotografia jest zmanipulowana, a agencje wycofały ją z oficjalnego obiegu. Kate Middleton przyznała, że zdjęcie zostało przerobione i przeprosiła w oficjalnym oświadczeniu. To tylko jeszcze bardziej nakręciło lawinę spekulacji na temat tego, co dzieje się z księżną, a publiczna debata przybiera na sile. Hashtag #WhereIsKate oraz rozmaite teorie spiskowe powstają z dnia na dzień. 

Książę Harry i Meghan Markle komentują, co dzieje się z Kate Middleton 

W styczniu niespodziewanie Pałac Kensington poinformował, że Kate Middleton przeszła planowany od dawna zabieg jamy brzusznej, w związku z czym udaje się na rekonwalescencję i będzie wracała do zdrowia co najmniej do Wielkanocy i dopiero po kilku miesiącach wróci do pełnienia swoich obowiązków. Po kilkudziesięciu dniach nieobecności Kate w przestrzeni publicznej zaczęły pojawiać się spekulacje, które dodatkowo podsyciła sytuacja ze zmanipulowanym zdjęciem. Zagraniczne media rozpisują się na temat tego, co dzieje się z Kate Middleton, a sprawę skomentowali nawet książę Harry i Meghan Markle. 

Serwis “Page Six” opublikował wypowiedź informatora z bliskiego otoczenia Harry'ego i Meghan, który niepochlebnie wypowiedział się na temat przerobionego zdjęcia przez Kate i wspomniał, że Meghan nie pozwoliłaby sobie na popełnienie tak poważnego błędu. W oficjalnym oświadczeniu rzecznik pary zdementował, jakoby wypowiedź miała pochodzić od kogoś z otoczenia ich fundacji Archewell, tym samym odcinając się od skandalu wokół brytyjskiej rodziny królewskiej.

Co się dzieje z Kate Middleton? Teorie spiskowe na Twitterze (X)

Sytuacja ze zmanipulowanym zdjęciem wywołała lawinę teorii spiskowych. Brytyjczycy wysyłają listy do Pałacu Kensington i podkreślają swoje zmartwienie stanem zdrowia księżnej Walii, z kolei użytkownicy X (dawnego Twittera) prześcigają się w memach i spekulacjach, m.in. o tym, że Kate Middleton dołączyła do programu ochrony księżniczek lub o tym, że to ona może być Banksym
 

Kate Middleton – zgodnie z ogłoszeniem Pałacu Kensington z początku roku – prawdopodobnie dochodzi do siebie po operacji oraz po intensywnym czasie przed zabiegiem. Niezależnie od wszystkiego, na pewno wszyscy życzą jej szybkiego powrotu do zdrowia. Lawina spekulacji i teorii spiskowych udowadnia, że rodzina królewska budzi ogromne emocje, nie tylko wśród Brytyjczyków, ale również przypomina o tym, że księżna i jej rodzina poza pełnieniem obowiązków królewskich, mierzą się także z własnym życiem osobistym, które czasami trudno pogodzić z licznymi zobowiązaniami, a czas odpoczynku i rekonwalescencji jest nieunikniony i potrzebny każdemu.