Kate Middleton choruje na raka. Księżna Walii poddaje się leczeniu

Księżna Kate podzieliła się diagnozą raka z opanowanym do perfekcji spokojem, ale jasne jest, że chętniej trzymałaby się zasady „never complain, never explain”. Kiedy na początku roku ogłoszono, że żona księcia Williama stawiła się na oddziale operacyjnym londyńskiego szpitala, opinia publiczna dostała okrojone informacje. Zgodnie z życzeniem pacjentki szczegóły stanu zdrowia miały pozostać między nią a lekarzami. Aura tajemnicy podsyciła krążące plotki. Spekulowano, że księżna Walii zdecydowała się na wizytę u chirurga plastycznego lub unika prasy ze względu na rzekomy romans swojego męża. Mówiono, że zdesperowani Windsorowie uciekli się do skorzystania z usług sobowtórki. Wiele uwagi poświęcono zdjęciu opublikowanemu z okazji Dnia Matki. Na poddaną obróbce fotografię negatywnie zareagowali nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych, ale także renomowane agencje, takie jak Associated Press. Aby zażegnać kryzys wizerunkowy, mama Louisa, Charlotte i George'a ostatecznie została popchnięta do ujawnienia swojego stanu zdrowia. W efekcie wielu zwolenników teorii spiskowych przyznało, że sprawy zaszły za daleko, a 42-latka ma prawo do prywatności w trudnym momencie. 

Król Karol III o oświadczeniu swojej synowej. Wsparcie z Pałacu Buckingham

Milczenie przerwało też najbliższe otoczenie Kate Middleton. Król Karol III, który sam również choruje na nowotwór, z dumą wypowiedział się o odwadze księżnej. Okazuje się, że w szpitalu przebywali w tym samym czasie. Po opuszczeniu placówki 75-latek „pozostawał w kontakcie ze swoją ukochaną synową”. W opublikowanej przez Pałac Buckingham notatce czytamy, że „jest bardzo dumny z Catherine”, która miała odwagę, aby opowiedzieć głośno o swoich doświadczeniach. Karol obwieścił poddanym swoją diagnozę w lutym tego roku. Nie sprecyzowano, o jaki rodzaj raka chodzi, ale przekazano, że do wykrycia nowotworu doszło podczas hospitalizacji z powodu powiększonej prostaty. Monarcha wyraził nadzieję, że jego choroba rzuci światło na pracę wszystkich organizacji wspierających pacjentów onkologicznych i ich rodziny.

Harry i Meghan komentują doniesienia o stanie zdrowia księżnej Kate

Meghan i Harry, William i Kate Max Mumby/Indigo/Getty Images

Obojętnie nie pozostali również księżna Meghan i książę Harry. Chociaż relacje Sussexów z resztą rodziny królewskiej pozostają napięte, mieszkająca za oceanem para skreśliła kilka ciepłych słów. Po tym, jak Kate zdradziła, że jest w trakcie chemioterapii, Harry i Meghan zwrócili się do niej w oficjalnym oświadczeniu. „Życzymy zdrowia i powrotu do pełni sił Kate i jej rodzinie. Mamy nadzieję, że będą mogli przez to przejść prywatnie i w spokoju” – napisali eks-royalsi, którzy sami nieraz narzekali na trudne kontakty z mediami.