Od czasu operacji księżna skupiała się na rekonwalescencji, nie planując wznowienia publicznych obowiązków przed Wielkanocą. Operacja, która wymagała 13-dniowego pobytu w londyńskiej klinice w pobliżu Regent's Park, pozostaje owiana tajemnicą, a Pałac podaje bardzo niewiele szczegółów na temat jej stanu zdrowia, wyjaśniając jedynie, że nie jest to choroba nowotworowa.

Książę William towarzyszył żonie podczas jej pobytu w szpitalu, składając jej regularne wizyty, tak jak i król, który odwiedził ją przed poddaniem się leczeniu w tej samej placówce. Pałac uszanował życzenie księżnej Walii co do zachowania prywatności odnośnie jej informacji medycznych, podkreślając jej pragnienie zachowania normalności dla dobra dzieci.

Pierwsza fotografia księżnej Kate od czasu operacji

Uwaga: Dnia 11.03.2024 agencje zdjęciowe Agence France-Presse, Reuters i Associated Press zauważyły, że na zdjęciu widać źle ułożony rękaw i dłoń, co jest dowodem na to, że zdjęcie zostało sfałszowane; zdjęcie zostało wycofane z oficjalnego obiegu.

Zdjęcie przedstawia Catherine siedzącą z księżniczką Charlotte, księciem Louisem i księciem George'em, który tuli się do mamy w czułym uścisku. Nie bez powodu opublikowano je właśnie teraz - dzisiaj Brytyjczycy świętują Dzień Matki, do czego nawiązuje podpis od samej księżnej.

"Dziękuję za dobre życzenia i nieustające wsparcie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Życzę wszystkim szczęśliwego Dnia Matki" - napisała Kate w wiadomości udostępnionej w mediach społecznościowych wraz z fotografią.

Księżna Kate z dziećmiKsiążę Walii/Pałac Kensington

Nieobecność Kate wywołała medialny szał i teorie spiskowe

Po tym, jak pod koniec stycznia ogłoszono operację księżnej, Pałac potwierdził, że będzie ona tymczasowo odsunięta od pełnienia obowiązków publicznych aż do Wielkanocy. Mimo braku szczegółowych informacji na temat jej stanu zdrowia, Pałac odnotował zainteresowanie opinii publicznej, podkreślając jednocześnie, że Kate pragnie zachować prywatność.

Prywatność operacji Catherine nie powstrzymała spekulacji: w mediach społecznościowych zawrzało od plotek, a hashtag #WhereisKate stał się viralem na Twitterze. Gorączka osiągnęła nowy poziom, gdy książę William wycofał się z publicznego wystąpienia pod koniec lutego, powołując się na "sprawy osobiste". Późniejsze zdjęcie paparazzi kobiety przypominającej Kate, w towarzystwie matki i noszącej duże okulary przeciwsłoneczne, podsyciło dalsze domysły na temat jej stanu, wywołując intensywną debatę online i różne teorie spiskowe.

W miarę jak księżna Walii powraca do zdrowia, lawina plotek i domysłów dobitnie przypomina o delikatnej równowadze, jaką rodzina królewska musi zachować między obowiązkami publicznymi a życiem osobistym. Jednak pomimo gorączki pogłosek, jedno pozostaje pewne: wszyscy życzą jej szybkiego i pełnego wyzdrowienia.