Dzieci Williama i Kate na koronacji Karola III – księżniczka Charlotte i książę Louis skradli show

Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis zjawili się na koronacyjnej procesji z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminsterskiego. Dzieci Williama i Kate pokonały drogę u boku mamy i taty. Znany ze swojej bogatej mimiki i ekspresyjnych gestów pięciolatek ponownie wkradł się w łaski tłumów zgromadzonych na ulicach. Chłopiec z ciekawością spoglądał przez okno i machał do wielbicieli monarchii. Następnie młodsze rodzeństwo, trzymając się za ręce, podążyło śladami księcia Williama i księżnej Kate do gmachu świątyni.

Jedyna córka pary miała na sobie tiarę z roślinnym motywem dopasowaną do ozdoby noszonej przez Kate Middleton. Księżna zaprezentowała się w biżuteryjnym nakryciu głowy z kolekcji Jess Collett x Alexander McQueen, kolczykach należących niegdyś do Lady Di i naszyjniku podarowanym królowej Elżbiety II przez jej ojca. Dla Charlotte wybrano białą sukienkę z jedwabną peleryną z metką domu mody Alexander McQueen. Z kolei Louis pokazał się w granatowej tunice z koronkowymi detalami na kołnierzu i mankietach. Razem wyglądali jak wierne kopie rodziców!

Książę George – paź honorowy króla Karola III

Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images

Dla księcia George'a koronacja dziadka wiązała się z pierwszymi oficjalnymi obowiązkami. Dziesięciolatek został najmłodszym następcą tronu biorącym czynny udział w koronacji nowego monarchy. Drugi w linii sukcesji członek rodziny królewskiej jest jednym z ośmiu chłopców niosących treny szat Karola III i królowej Kamili w nawie głównej Opactwa Westminsterskiego. Paziów honorowych od wieków wybiera się spośród męskich potomków szlachty, zwłaszcza najbardziej wpływowych osób z królewskiego dworu.

Synowi Williama i Kate towarzyszy trzynastoletni Lord Oliver Cholmondeley. Jego matka, Rose Hanbury, jest bliską przyjaciółką młodych Windsorów. Tabloidy podejrzewały ją o romans z księciem Walii, ale najwięksi miłośnicy royalsów powątpiewają w prawdziwość plotek. Wątpliwości wyraził także dziennikarz The Daily Mail i dawny przyjaciel księżnej Diany, Richard Kay. „Powiedziano mi, że pogłoski o kłótni między tymi dwoma atrakcyjnymi młodymi kobietami są fałszywe. Mogę również ujawnić, że obie strony rozważały podjęcie kroków prawnych, ale ponieważ żaden z raportów nie był w stanie przedstawić dowodów przemawiających za konfliktem, zdecydowały się zignorować sprawę” – pisał w 2019 roku, gdy niepokojące doniesienia trafiły na nagłówki. Rolą pazia honorowego wyróżniono także trzech wnuków królowej Kamili i wnuka jej siostry Annabel Elliot