Książę William i księżna Kate: wizyta w Belize

Książę William i Kate Middleton w sobotę rozpoczęli swoją ośmiodniową wyprawę po Karaibach. Królewski samolot wylądował na lotnisku im. Philipa SW Goldsona, zlokalizowanym w Belmopan, największym mieście Belize. Książęcą parę powitała delegacja w postaci generalnej gubernator Froylę Tzalam i jej męża Daniela Mendeza. Pobyt królewskiej pary rozpoczął się powitaniem przez gwardię honorową, obejmującym salut z 21 dział, następnie książę i księżna udali się na spotkanie z premierem kraju Johnny'm Briceño.

Getty Images

Getty Images

Książę William i księżna Kate zwiedzają Karaiby. Stylizacje Kate Middleton

Na tę okoliczność Kate Middleton wybrała elegancki kobaltowy komplet brytyjskiej projektantki Jenny Packham. Zarówno top z paskiem podkreślającym talię, jak i ołówkowa spódnica do kolan, wykonane były z koronkowego materiału, w królewskim odcieniu niebieskiego, na cześć barw flagi Belize. Do stylizacji księżna Cambridge dobrała pasującą kolorystycznie kopertówkę i szpilki, a także diamentowy naszyjnik i kolczyki z szafirami. Książę miał na sobie dopasowany jasnoniebieski garnitur z białą koszulą i czarnym krawatem.

Getty Images

Książę William i Książna Kate: stylizacja Middleton na plantacji kakao

Na tę mniej oficjalną okazję, Kate Middleton wybrała przepiękną, wzorzystą sukienkę od Tory Burch. Kreacja, zarówno kolorami, jak i printem, nawiązywała do lokalnej kultury latynoskiej. Iście wakacyjną stylizację, księżna dopełniła wyrazistymi kolczykami Sézane, słomkową kopertówką i nude koturnami od Stuarta Weitzmana. 

Getty Images

Pierwsza po pandemii, oficjalna podróż zagraniczna pary książęcej nie obyła się bez zmian w harmonogramie. Kate i William musieli zrezygnować z wizyty na farmie kakao, ze względu na protesty lokalnej ludności. Mieszkańcy wioski Majów w dystrykcie Toledo trzymali tablice krytykujące powiązania rodziny królewskiej z kolonialnymi strukturami, a także fakt, że para miała wylądować "bez pozwolenia" helikopterem na lokalnym boisku sportowym. Cambridge'owie zmienili plany i odwiedzili planację w innej części kraju. Kolejnym kierunkiem pary są Bahamy i Jamajka. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy