Kolejny etap tzw. luzowania obostrzeń w Polsce ma przypaść na 18 maja. Dotyczy to także restauracji, które będą jednak funkcjonować w ograniczonej formie. Jak donosi RMF FM, bary, restauracje i kawiarnie mają być otwarte tylko w części ogródkowej i tylko z obsługą kelnerską. Stoliki będą musiały być oddalone od siebie o dwa metry. Klient nie będzie mógł sam podejść do baru, by złożyć zamówienie, ani do okienka, gdzie wydawane są posiłki. To oznacza, że bary samoobsługowe nie będą mogły działać.

Tymczasem jedna wegańskich restauracji w Amsterdamie znalazła sposób na to, żeby umożliwić gościom stołowanie się u nich w dobie pandemii. W Mediamatic Eten testowane są specjalne szklarnie, w których mieszczą się dwie osoby. Szklarnie mają stanąć w restauracyjnym ogródku na nadbrzeżu. Goście usadzeni w szklanych domkach będą mogli w spokoju zjeść posiłek i podziwiać widok na miejski kanał. Zadbano też o bezpieczeństwo obsługi - dania będą podawane na długich drewnianych deskach, aby kelnerzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z gośćmi.

Nasze szklarnie chronią od kontaktu z innymi, oferując jednocześnie wyjątkowe doznania podczas kameralnej kolacji. - mówią właściciele restauracji. 


Mediamatic Eten przedstawiła gotowe rozwiązanie i teraz czeka na decyzję władz, czy może ruszać ze szklarniami. Restauracja ma już komplet rezerwacji!