Knajpy w stylu vintage w Warszawie: VHS Bar

Nie ma lat 80. bez filmu "Koktajl" i Toma Cruise'a, który zatrudnia się jako barman na Jamajce (i utworu "Kokomo" The Beach Boys). Gigantyczne fryzury, przeskalowane marynarki, koszule w abstrakcyjne wzory, plastikowa biżuteria, disco, upalne wakacje, historia od zera do bohatera i romans w tle. Produkcja, która zapisała się na kartach popkultury, była jedną z inspiracji do powstania warszawskiego VHS Baru. Na miejscu napijecie się autorskich koktajli, takich jak orzeźwiająco-pikantny Strawberry Bandito oraz usłyszycie muzykę z lat 80. i 90., która będzie Was podrywać ze stolików. Czujecie ten klimat? Po prostu idźcie za światłem słynnego różowego neonu, głoszącego "Cocktails & Dreams". 

Adres: ul. Poznańska 7.

Twórcy Mr.Pancake i PIZZA BOYZ założyli nową restaurację typu dark kitchen. Zjecie w niej burgery - także w wersji wege!>>

Knajpy w stylu vintage: Vintage Kolektyw Kawiarnia & Sklep

Miejscówka dla wszystkich fanów vintage spod znaku made in Poland. Vintage Kolektyw to właściwie miks sklepu i kawiarni, w którym kupicie meble, ceramikę, szkło i plakaty z PRL-u, a także ubrania z drugiego obiegu. Lokal możecie zwiedzić jak muzeum, przy okazji nabyć któryś z eksponatów, a do tego napić się czegoś ze słynnych kubeczków z sygnaturą GS, charakterystycznych dla tamtych czasów. Polecamy wpaść tutaj na kawę zbożową na mleku owsiany, i usiąść przy stoliku przed kawiarnią, żeby chłonąć oczami zieleń pobliskiego Parku Skaryszewskiego.

Adres: al. Jerzego Waszyngtona 30/32.

Knajpy w stylu vintage: Paloma Inn 

Wyścig kosmiczny między USA a ZSRR zaowocował futurystycznym nurtem w modzie oraz wzornictwie lat 60., pełnym geometrycznych kształtów i zaokrągleń, plastiku, błyszczących powierzchni i koloru srebrnego, luster, orzeźwiających kolorów, a także nawiązań do obiektów kosmicznych. Te wyobrażenie przyszłości sprzed sześćdziesięciu lat widoczne są także w bistro Paloma Inn, utrzymanym w klimacie space age. Nostalgicznie przypomnieli Wam się "Jetsonowie"? I słusznie. W pięknej zielonej przestrzeni spróbujecie kolorowych drinków, hawajskiego tosta z wisienką czy słynnej już bankietowej kanapki ze śledziem.

Adres: ul. Hoża 58/60 (wejście od ul. Poznańskiej).

Gdzie zjeść i pójść na drinka w Warszawie? Sprawdź najbardziej klimatyczne restauracje i knajpki z ogródkami, które odwiedzimy już w najbliższy weekend>>