Miejsca na randkę z tindera: czyli miejsca z luźną atmosferą

Cafe Podrygi

To niepretensjonalne miejsce mieści się na dziedzińcu Muzeum Narodowego w samym sercu Warszawy. Jest to stosunkowo nowy lokal w stolicy, może się więc okazać, że zaskoczycie osobę zaproszoną tą oryginalną lokalizacją. Za dnia jest kawiarnią, nocą jednak zamienia się w bar. Leżaki, hamaki i fotele rozstawione na patio muzeum to idealna sceneria dodająca uroku romantycznym chwilom. W karcie znajdziecie cały wachlarz autorskich koktajli nawiązujących nazwami do dzieł sztuki oraz szeroki wybór win. 

Paloma nad Wisłą 

Jest to miejsce pełne luzu z pyszną kuchnią i świetną kartą drinków. W sezonie wiosenno-letnim przychodzą tu tłumy, dzięki czemu masz pewność, że wraz ze swoją randką trafiliście do miejsca gdzie dużo się dzieje. Dodatkowo warto odwiedzać fanpage Palomy, właściciele często organizują tu Drag Bingo i inne ciekawe wydarzenia, które możecie potraktować jak urozmaicenie wieczoru. Jeżeli randka się uda możecie skorzystać z uroków Wisły i wybrać się na spacer po bulwarach. 

W Orbicie Słońca

Jest to idealny wybór dla osób, które zawsze po randce mają plan b. Spotykając się tuż przy placu Zbawiciela możesz mieć pewność, że bez względu na to jak pójdzie spotkanie od razu po nim, masz tylko kilka kroków do imprezowych punktów na mapie Warszawy. W karcie znajdziecie tu koktajle serwowane w karafce, specjalnie dla dwojga oraz pyszną pizzę na rozpoczęcie wspólnego wieczoru. 

Bar Rascal 

Są miejsca, o których wszyscy słyszeli i jednym z nich jest właśnie bar Rascal. To lokal znajdujący się na ulicy Moliera w Warszawie tuż obok Teatru Wielkiego i Opery Narodowej. We wnętrzach, które teraz zajmuje najpopularniejszy w Polsce wine bar, znajdowała się wcześniej stołówka szkoły baletowej. Chociaż miejsce zmieniło się w dizajnerską perłę czerpiącą zarówno z modernizmu, jak i klasyki, balustrady zdobiące wnętrza nawiązują do stylu, który kojarzyć będziecie z Teatru Narodowego. W karcie znajdziecie przekąski i rozległy wybór bardzo nieoczywistych, autorskich win.

Weles

To miejsce, które możecie kojarzyć z mediów społecznościowych, ponieważ to właśnie tutaj zawieszony jest spektakularny kryształowy żyrandol. Ciemne wnętrza, zdobiony sztukaterią bar, surowe ściany i ceramiczne kasetony na suficie sprawiają, że wnętrza są bardzo eleganckie. Intymna atmosfera tego miejsca sprawia, że wydaje się ono być idealnym pomysłem na romantyczny wieczór we dwoje. Ponadto właściciele organizują w tej przestrzeni spotkania komediowe, wieczory z muzyką na żywo czy burleskę, o aktualnych wydarzeniach przeczytacie na profilach społecznościowych Welesa oraz na stronie internetowej lokalu. 

Lupo Pasta Fresca 

Ten włoski punkt na mapie Warszawy skradł w ostatnim roku serca wielu mieszkańców stolicy. Nieoczywiste postmodernistyczne wnętrza, pięknie podane dania i swobodny klimat. Dodatkowo wszystkie pozycje w karcie są wykonane z rzemieślniczego makaronu, możecie mieć więc pewność, że na talerzu dostaniecie same pyszności. Ogromnym atutem Lupo są też desery, zjecie tu jedno z najlepszych w Warszawie tiramisu oraz idealny na lato, orzeźwiający sorbet cytrynowy podawany prosto z połówki cytryny. 

Miejsca na stylową rendez vous: miejsca na specjalne okazje

Joel Sharing Concept 

Kuchnia Izraelska, która podawana jest na małych talerzykach, ponieważ w jej koncept wpisane jest dzielenie się potrawami. Znajdziecie tu kuchnię bliskowschodnią z zeuropeizowanym twistem. Warto jednak pamiętać o rezerwacji stolika. Lokal jest dosyć mały i bardzo popularny. 

Le Braci Cucina 

Wnętrza tego miejsca wypełnia szlachetna zieleń, jest tu bardzo elegancko, ale jednocześnie przytulnie. Miejsce z klasą i bez kiczowatego przepychu. Chociaż jest to kuchnia włoska, w karcie nie znajdziemy tu pizzy. Zamiast niej serwowane są tu mniej oczywiste potrawy, które namiętnie przygotowywane są w słonecznej Italii. W menu znajdziemy wyborne risotto, polędwice wołową, trufle czy ragu. Dodatkowym atutem jest fantastycznie wyszkolona obsługa. Gwarantujemy, że w Le Braci Cucina poczujesz się jak na randce z filmu.