Modne restauracje w Paryżu: CoCo

Opéra Garnier, Pl. de l'Opéra, 75009 Paris, Francja

Zaczynamy od mocnej propozycji, restauracji usytuowanej w gmachu opery Garnier. To lokal, w którym można spędzić wiele godzin pijąc szampana i zajadając się świetnymi daniami. Idealne miejsce na drinki czy romantyczną kolację we dwoje. 

Modne restauracje w Paryżu: Le Petit Célestin

12 Quai des Célestins, 75004 Paris, Francja

Małe bistro, które zauroczy was wnętrzem - zwłaszcza te czerwone stoliki i lustra. W menu znajdziemy tradycyjne dania z kuchni francuskiej

Modne restauracje w Paryżu: Le Georges

6e étage du Centre Georges Pompidou Place Georges Pompidou, 75004 Paris, Francja

Położona na dachu Centre Pompidou restauracja Georges oferuje niesamowity widok na miasto. A co w menu? Kuchnia fusion, jak i francuskie klasyki. Turyści uwielbiają to miejsce na lunch. 

Modne restauracje w Paryżu:The French Bastards

35 Pl. Saint-Ferdinand, 75017 Paris, Francja

Tym razem nie restauracja, a piekarnia. Wypieki i słodkości dostępne są w trzech lokalizacjach w Paryżu. Właściciele, a mianowicie Julien Abourmad, David Abehsera i Emmanuel Gunther (zobaczycie ich na instagramie piekarni) mocno zmienili klasyczną boulangeie na modne i mocno kosmopolityczne miejsce. A skąd ta nazwa? Tak wołał na Juliena jego szef, gdy Francuz pracował w australijskiej piekarni. 

Modne restauracje w Paryżu: Liberté

39 Rue des Vinaigriers, 75010 Paris, Francja

W tej cukierni znajdziecie klasyczną eklerkę z pistacjami, jak i autorskie desery, które zaskakują swoim wyglądem. I to minimalistyczne wnętrze - jest jak wisienka na torcie.

Modne restauracje w Paryżu: Django

24 Rue Victor Massé, 75009 Paris, Francja

Kiedyś był tam sklep z gitarami, a dziś popularna knajpka nieopodal Moulin Rouge. Django serwuje kuchnię śródziemnomorską opartą na sezonowych produktach, a także naturalne wina.

Modne restauracje w Paryżu: Le vrai Paris

33 Rue des Abbesses, 75018 Paris, Francja

Lokal usytuowany w sercu zabytkowej dzielnicy Montmartre. Bistro w tradycyjnym stylu doceniane przez mieszkańców Paryża, jak i turystów. 

Modne restauracje w Paryżu: Brasserie Rosie

53 Rue du Faubourg Saint-Antoine, 75011 Paris, Francja

Dla fanów vintage i kuchni francuskiej. Nie będziemy wam opisywać menu - wystarczy wejść na instagram restauracji i zobaczyć zdjęcia dań. Moglibyśmy przetestować całą kartę! Wszystko wygląda wyśmienicie. 

Modne restauracje w Paryżu: Kodawari Ramen (Tsukiji)

12 Rue de Richelieu, 75001 Paris, Francja

Czy w Paryżu można zjeść dobry ramen? Okazuje się że tak, co więcej, wnętrze lokalu wygląda jak część Tsukiji, słynnego targu w Tokio. Właścicielem miejsca jest były pilot, który po prostu chciał podawać ramen, bo uwielbia jeść kluski. Miejsce szybko stało się hitem.

Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość - kolejki chętnych do skosztowania dań jest bardzo wielu. 

Modne restauracje w Paryżu: Le Relais Plaza

21 Av. Montaigne, 75008 Paris, Francja

Następca Alaina Ducasse, Jean Imbert miał za zadanie ożywić restaurację w stylu Art Deco, należącą do hotelu Plaza Athénée. Zadanie było niełatwe bo poprzednik ma nazwisko kultowe, a restauracja istnieje od 1936 roku. Szef kuch poprzez swoje menu składa hołd słynnym przepisom, ale zawsze trzyma się tych trzech zasad: ma być autentycznie, smacznie i prosto.

Modne restauracje w Paryżu: Les Ombres

27 Quai Jacques Chirac, 75007 Paris, Francja

Kolejny adres z pięknym widokiem na miasto, który zachwyca o każdej porze dnia czy nocy. Tutja splata się nowoczesna kuchnia francuska ze śródziemnomorskimi smakami. Warto!