Uwielbiacie filmy świąteczne? Część naszej redakcji uważa, że tradycją jest oglądanie "Kevina samego w domu", czy "To właśnie miłość" (po ang. "Love Actually"). Co roku miliony Polaków siadają przed telewizorem i śledzą losy bohaterów granych m.in. przez Macaulaya Culkina, Keirę Knigtley, czy Kate Winslet. Po prostu nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia bez tych produkcji! Filmy świąteczne to przeboje nigdy się nie nudzą, najlepszym przykładem jest właśnie wspomniany już "Kevin sam w domu". Telewidzowie potrafią napisać zbiorową petycję z prośbą o emisję filmu o chłopcu, który zostaje sam w rodzinnej rezydencji. Tak, "Kevin" to również jeden z dziesięciu filmów świątecznych wybranych przez nas.

Czytaj też: Filmy jesień 2018 - na te premiery czekamy >>

"Kevin sam w domu" zostanie wyemitowany w Święta! Kiedy? Znamy datę emisji >>

Filmy świąteczne: lista tytułów

Filmy świąteczne nadal są popularne w Hollywood. W produkcjach o Bożym Narodzeniu zobaczymy takie gwiazdy jak np. Cameron Diaz, Jude Law, Hugh Grant, Jim Carrey, Jack Black, Reese Witherspoon, Billy Bob Thornton, Penelope Cruz i Susan Sarandon. Swój film świąteczny ma nawet Tim Burton!

Czytaj też: 10 najlepszych filmów świątecznych >>

Filmy świąteczne na Netflix >>

Nie można też nie wspomnieć o polskich filmach świątecznych. Najpopularniejszym tytułem jest z pewnością "Listy do M."- obejrzało go ponad 3 miliony osób w kinach. Produkcja z Maciejem Stuhrem, Tomaszem Karolakiem i Agnieszką Dygant doczekała się aż trzech części. 

Filmy świąteczne [lista produkcji] >>