Wyczekujecie kolejnych netfliksowych premier z wypiekami na twarzy? W lutym czeka Was coś naprawdę wyjątkowego - ta najpopularniejsza internetowa wypożyczalnia przygotowała kolejny serial na podstawie niszowego komiksu (podobnie jak było w przypadku "The End of The F***ing World" czy "Chilling Adventures of Sabrina"). Tym razem będzie to "The Umbrella Academy".

Serial Netflix "The Umbrella Academy" - o czym jest? 

Nawet jeśli jesteście bardzo w klimacie filmowych produkcji o superbohaterach, ta fabuła może Was naprawdę zaskoczyć. Okazuje się, że w 1989 roku tego samego dnia w różnych miejscach, kobiety, które nie były wcześniej w ciąży, rodzą czterdzieścioro troje dzieci. Z tych, które trafiły do adopcji, szóstkę przygarnia przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve. Nie jest to jednak motywowane do końca instynktem ojcowskim - mężczyzna chce przygotować dzieci do misji ocalenia świata. Na pewnym etapie wychowania coś idzie jednak nie tak i każdy z nastoletnich herosów idzie w swoją stronę. Ta dysfunkcyjna rodzina "The Umbrella Academy" (Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć) łączy się ponownie dopiero wtedy, gdy dochodzi do niej wieść o śmierci ojca. Postanawia dowiedzieć się, dlaczego tak się stało, a że przy okazji pojawia się widmo apokalipsy - musi przezwyciężyć dzielące ich różnice, by uratować świat. 

Zobacz też: Nowe seriale Netflix 2019: "Wiedźmin", "Sex Education" i 30 innych oryginalnych produkcji>>

W "The Umbrella Academy" czeka na Was imponująca obsada: Ellen Page, Mary J. Blige, Tom Hopper, Robert Sheehan czy Kate Walsh. Producentem wykonawczym i showrunnerem serialu został Steve Blackman („Fargo”, „Altered Carbon”), ale produkcją wykonawczą zajmą się też: Jeff F. King („Hand of God”), firma Bluegrass Television oraz Mike Richardson i Keith Goldberg ze studia Dark Horse Entertainment. Na dokładkę dodamy, że współproducentami wykonawczymi będą Gerard Way i Gabriel Bá.

"The Umbrella Academy" - komiks

Tytuł brzmi znajomo? "The Umbrella Academy" to serialowa adaptacja komiksu o tym samym tytule, który w 2008 roku został wyróżniony Nagrodą Eisnera, którą przyznaje się najlepszym amerykańskim komiksom. Jego twórcami są ilustrator Gabriel Bá oraz muzyk i artysta Gerard way. Ten drugi znany jest szerzej jako wokalista i tekściarz nieistniejącego już zespołu My Chemical Romance. Way, poza muzyką i pisaniem tekstów, zajmuje się też sztuką: na potrzeby zespołu projektował kostiumy i okładki płyt czy wypuścił właśnie "The Umbrella Academy".

Czytaj też: Seriale 2019: premiery i nowe sezony. To będziemy oglądać>>

"Jestem podekscytowany tym, że The Umbrella Academy znalazła swój dom w Netfliksie. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszego miejsca na pokazanie wizji ilustratora Gabriela Ba i mojej, kiedy tworzyliśmy komiks i nie mogę się doczekać, aż ludzie doświadczą tego świata w filmowy sposób" - przyznał w jednym z wywiadów.

"The Umbrella Academy" - premiera

Czekacie na ten nowy serial Netflix? Będziecie mogli obejrzeć go już 15 lutego na platformie. Przygotujcie się na dziesięć odcinków pełnych akcji.