Fani mocnych wrażeń będą zadowoleni. Netflix ujawnił kolejną produkcję łączącą w sobie elementy horroru i thrillera, a wszystko wydarzy się w wysublimowanym świecie sztuki. Jesteście już zaintrygowani? Podpowiemy jeszcze, że jedną z głównych ról zagrał, jak zawsze świetny Jake Gyllenhaal, a za scenariusz i reżyserię odpowiada Dan Gilroy, autor takich filmów jak "Wolny strzelec", "Roman J. Israel, Esq.", "Kong: Wyspa Czaszki", "Dziedzictwo Bourne'a", czy "Magia uczuć". O czym jest tajemniczy "Velvet Buzzsaw"?

Te filmy na Netflix są tak przerażające, że nie będziecie mogli potem zasnąć! Sprawdźcie horrory dostępne na platformie >>

"Velvet Buzzsaw" na Netflix: fabuła

Współczesne Los Angeles. Świat sztuki od dawna ociera się o wielkie pieniądze, poznaj jak to wygląda w słonecznej Kalifornii. Artyści już dawno przestali tworzyć sztukę dla sztuki - teraz liczy się pieniądz i wartość każdego dzieła. Pewnego dnia na rynku pojawia się seria obrazów nieznanego artysty, która natychmiast wzbudza we wszystkich zachwyt. Szybko wychodzi na jaw, że w dziełach "drzemie nadprzyrodzona siła", a ta wymierza karę wszystkim chciwym ludziom...

"Poznaj rzeczywistość, w której świat sztuki ściera się ze światem biznesu, a najlepiej zarabiający artyści i oszałamiająco bogaci kolekcjonerzy prowadzą grę, w której stawka jest horrendalnie wysoka." - możemy przeczytać w informacji prasowej.

"Velvet Buzzsaw" na Netflix: obsada

Oprócz wspomnianego Jake'a Gyllenhaala angaż do "Velvet Buzzsaw" otrzymali również: Rene Russo, Toni Collette, Zawe Ashton, Tom Sturridge, Natalia Dyer, Daveed Diggs, Billy Magnussen, a także John Malkovich.

"Velvet Buzzsaw" na Netflix: data premiery i zwiastun

Oprócz trailera Netflix ujawnił również datę premiery. Produkcja pojawi się na platformie już 1 lutego.