Pamiętacie sitcom Sabrina, nastoletnia czarownica nadawany od połowy lat 90. do 2003 roku? Nastolatka, która wychowywana jest przez dwie osobliwe (chociaż bardzo sympatyczne) ciotki, w swoje szesnaste urodziny dowiaduje się, że jest czarownicą. Od kiedy w jej życiu pojawia się magia, wszystko zmienia się o 180 stopni.

Teraz do tematu podszedł Netflix i na podstawie komiksu Chilling Adventures of Sabrina z 2014 roku, wydanego w ramach Archie Horror, stworzył reboota historii o nastoletniej czarownicy. Czy pojawią się widoczne podobieństwa do produkcji sprzed około dwóch dekad? Na razie wiadomo tyle, że netfliksowy serial ma być zdecydowanie bardziej przerażający niż komediowy oraz przypominać horror. 

Główną rolę Sabriny zagra osiemnastoletnia Kiernan Shipka, którą mogliśmy oglądać m.in. w serialu Mad Men. Pozostała część obsady to m.in.: Ross Lynch, Miranda Otto, Lucy Davies, Jaz Sinclar, Michelle Gomez, Chance Perdomo. 

Mrożące krew w żyłach przygody Sabriny zobaczymy jeszcze w tym roku, ale nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery serialu Chilling Adventures of Sabrina. Twórcą adaptacji został sam autor komiksu, Roberto Aguirre-Sacasa, a reżyserem pierwszego odcinka - Lee Toland, jeden z twórców "Riverdale". Póki co mówi się o planowanych dwóch sezonach po dziesięć odcinków.