Przebieg wypadków, które miały miejsce podczas pamiętnego lotu, podają wszystkie tabloidy za oceanem. To, co początkowo można było uważać za sprzeczkę, miało wedle Angeliny Jolie przeobrazić się w niekontrolowany i niezwykle silny wybuch przemocy ze strony aktora.

Co według Angeliny wydarzyło się podczas rodzinnego lotu?

Kłótnia małżonków miała zacząć się od uwagi wystosowanej przez Brada do Angeliny, że jest rzekomo zbyt "uległa" wobec dzieci. Gdy ta udała się do pokładowej łazienki, aktor poszedł za nią i złapał ją za głowę, potem za ramiona i miał silnie nią potrząsać. Następnie brutalnie popchnął swoją żonę na ścianę i zaczął głośno uderzać w sufit kabiny krzycząc, aby Angelina wyszła. 

W dokumentach procesowych złożonych przez aktorkę znalazła się też relacja, według której Pitt miał wylać piwo na Jolie oraz wylewać piwo i czerwone wino na swoje dzieci.

Prawnicy Angeliny opisali też w pozwie inną sytuację. "Gdy jedno z dzieci pary zaczęło słownie bronić Jolie, Pitt się na nie rzucił. Angelina złapała mężczyznę od tyłu, żeby go powstrzymać" - cytuje treść dokumentu jeden z serwisów plotkarskich. Nie to jednak było najbardziej drastycznym przykładem agresji aktora.

"Żeby zrzucić Angelinę z pleców, Pitt zaczął się cofać przyciskając aktorkę do siedzeń samolotu, w wyniku czego Jolie doznała urazu kręgosłupa i łokcia. Dzieci odważnie ruszyły jej na pomoc i próbowały nawzajem się ochraniać. Zanim kłótnia się zakończyła, Brad Pitt dusił jedno ze swoich dzieci, a drugie uderzył w twarz. Pozostałe błagały go, aby przestał. Wszystkie były przerażone i płakały" - brzmi szokująca relacja złożona w sądzie przez Angelinę Jolie i jej prawników.

Wszystkie dzieci pary miały w tym czasie od 8 do 15 lat. Najstarszy z nich, Maddox zaadoptowany przez Angelinę Jolie w Kambodży, do dziś nie utrzymuje relacji z ojcem, a w przeszłości negatywnie się o nim wypowiadał. To właśnie Maddox miał zostać uderzony na pokładzie samolotu. 21-letni dziś chłopak zeznawał w sądzie przeciwko Bradowi, a także świadomie zrezygnował z używania nazwiska Pitt, pozostając tylko przy Jolie.

Getty Images