Angelina Jolie i Brad Pitt – historia związku 

Angelina Jolie i Brad Pitt zakończyli związek równie kontrowersyjnie, co rozpoczęli. Para, która poznała się na planie filmu "Pan i Pani Smith" podobno natychmiast się w sobie zakochała. Nie jest to co prawda rzadkość w holywoodzkim świecie ,jednak okoliczności narodzin tego uczucia były wyjątkowo niefortunne – Pitt był wtedy mężem Jennifer Aniston. O romansie męża serialowa Rachel dowiedziała się z prasy. 7 stycznia 2005 roku para była już po rozwodzie. 

Od tego momentu Angelina Jolie i Brad Pitt w pełni mogli cieszyć się uczuciem, a świat szybko wybaczył ten obyczajowy skandal. Para była nierozłączna do 2014 roku, w którym sformalizowali związek. Dlatego wieści o rozwodzie, które gruchnęły zaledwie dwa lata później zelektryzowały media. Małżeństwo (podobno) zakończył lot prywatnym samolotem, podczas którego miała wybuchnąć awantura między Pittem a dziećmi i Jolie. Właśnie z tego powodu aktorka złożyła pozew o rozwód.

Brad Pitt odpuścił w sądzie. Porzucił wniosek o współdzieloną opiekę

Pitt chyba wreszcie odpuścił. Jak podaje "Daily Mail" właśnie zakończyła się batalia sądowa ex-małżeństwa o prawo do opieki nad ich 6-rgiem dzieci, podczas której aktor domagał się równego podziału, którego finalnie nie dostał. W związku z tym wobec Angeliny padły zarzuty, że z premedytacją komplikowała i odwlekała rozprawy, aby dzieci, a przynajmniej ich większość, do czasu rozwiązania kwestii osiągnęła pełnoletność. Faktycznie tak się stało:

  • Maddox – 22 lata
  • Pax – 19 lat
  • Zahara – 18 lat
  • Shiloh – 17 lat
  • Knox i Vivienne – 15 lat

Brad Pitt i jego związki 

Chociaż od rozpadu małżeństwa niebawem minie dekada, żadne z nich nie weszło w żaden publiczny związek. Owszem, krążyły liczne plotki, m.in. o tym, że Brad Pitt i Jennifer Aniston wreszcie będą mieli swój happy-end, albo, że Jolie związała się z dużo młodszym muzykiem Abelem Tesfayem szerzej znanym jako The Weekend. Nikt jednak nie potwierdził żadnego z tych doniesień.

Co prawda podobno aktor jest "zauroczony" swoją nową sympatią – Ines de Ramon, na dzień dzisiejszy do najważniejszych kobiet w życiu Pitta należą Angelina Jolie i te dwie panie:

Gwyneth Paltrow

Jenn Anistron może i była pierwszą żoną aktora, ale z pewnością nie była jego pierwszą narzeczoną. To miano już na zawsze przypadło Gwyneth Paltrow, z którą poznali się na planie filmu "Se7en" (1995). Aktor podczas przemówienia na Złotych Globach nazwał ją "miłością swojego życia", zaręczyli się jeszcze w tym samym roku. Jednak w 1997 roku para się rozstała pozostając w ciepłych stosunkach. 

Jennifer Aniston

Fani lubią wierzyć, że para spotkała się na planie "Przyjaciół" i od razu w sobie zakochała. Prawda jest taka, że Pitt i Aniston poznali się w 1994 roku, ale nie zaczęli randkować aż do '98. Uczucie przetrwało do 2005 roku (chociaż wciąż znajdzie się grono fanów, którzy twierdzą, że trwa ono do dzisiaj). Wszystko jednak wskazuje na to, że para wybaczyła sobie burzliwą przeszłość. 

brad pitt i jennifer aniston w 2020 rokuEmma McIntyre/Getty Images