Wakacje śladami bohaterów filmowych czy serialowych brzmią kusząco? Z pewnością jeśli mówimy o postaciach z "Bridgertonów". Lokalizacje wybrane przez twórców serialu na plan filmowy przenoszą nas do Anglii z początku XIX wieku i bez wątpienia zachwycają. Wykonane z charakterystycznej dla Anglii czerwonej cegły zjawiskowe posiadłości, zapierające dech w piersiach wnętrza zamków czy angielskie ogrody przenoszą nas do tak odległego od współczesnego świata elit poprzednich epok. 

"Bridgertonowie 2" już na Netflix. Dlaczego warto obejrzeć kolejny sezon serialu? Poznaj 4 powody

Poznaj nasz przewodnik po lokalizacjach z serialu "Bridgertonowie":

Posiadłość Simona Basseta, księcia Hastings

kadr z filmu

Tę posiadłość widzimy w pierwszym sezonie. Ogromna fontanna i okalające ją, idealnie przycięte żywopłoty, to tylko przedsionek rozległej rezydencji. W tym dworku w stylu Tudorów kręcono również "The Crown" oraz "Dumę i uprzedzenie". W rzeczywistości jest to znajdujący się w Salisbury Wilton House. Posiadłość należy do hrabiego i hrabiny Pembroke i została wybudowana w 1544 roku. Istnieje możliwość zwiedzania wnętrz budynku. 

Zamek Clyvedon 

Po ślubie, Simon i Daphne zamieszkali wspólnie w fikcyjnym zamku Clyvedon. W rzeczywistości sceny, które dokumentują posiadłość z zewnątrz były kręcone w Yorkshire, a dokładnie w zamku Howard. Wnętrza natomiast zostały sfilmowane w North Mymms Park, Wilton House i Badminton House w Cotswolds. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie wymienione miejsca są otwarte dla turystów. Istnieje również możliwość ślubu rodem z "Bridgertonów" w North Mymmys. 

netflix

Dom Bridgertonów

netflix

Rezydencja Bridgertonów, w której mieszka ósemka rodzeństwa, usytuowana jest w sercu Mayfair. Zbudowana z czerwonej cegły z białymi okiennicami i porośnięta wisterią posiadłość jest obecnie muzeum. Dom ten leży na skraju Greenwich Park w południowym Londynie. To idealne miejsce dla entuzjastów sztuki, można w nim podziwiać kolekcję dzieł światowej klasy artystów. 

Rezydencja Featheringtonów

Netflix

Do wartych odwiedzenia miejsc zaliczyć trzeba również muzeum Royal Crescent, to właśnie tam nakręcono rezydencję Featheringtonów. Jest to duży kompleks z parkiem, w którym można znaleźć restaurację, sklep z biżuterią, sztuką i rękodziełem, a także wybrać się na lot balonem. Można również zdecydować się na wycieczkę i zwiedzić wnętrza rezydencji, w tym chińską sypialnię, gdzie znajdziemy jedwabną tapetę i łóżko z baldachimem, w którym niegdyś nocował król Anglii. 

Klub dżentelmenów 

Netflix

Spotkania Anthony'ego Bridgertona (w tej roli Jonathan Bailey) z księciem Hastings, Simonem Bassetem (Regé-Jean Page) zostały nakręcone w Lancaster House i The Reform Club – prawdziwym klubie członkowskim Pall Malla, do którego niegdyś należał między innymi Winston Churchill. 

Pracownia krawiecka

Netflix

Pomimo tego, że akcja serialu przeważnie dzieje się w Londynie to sceny uliczne kręcone były w Bath. Ten wybór nie jest zaskakujący, miasto słynie z architektury z epoki georgiańskiej, a od 1987 znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tam właśnie powstawały zdjęcia sklepu, w którym bohaterki serialu kupowały szyte na miarę suknie balowe. 

Przeczytaj: 

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy