Kogo zobaczymy na czerwonym dywanie w słynnym Dolby Theatre w Los Angeles? Czy będą jakieś wpadki? Ile statuetek zgarną "Psie pazury", które doczekały się aż 12 nominacji? Czy widowiskowa "Diuna" również zostanie doceniona? Oscary 2022 zapowiadają się bardzo ciekawie, zwłaszcza w aktorskich kategoriach.

Oscary 2022: te dwie pary są nominowane w kategoriach aktorskich. O kogo chodzi?

Najpopularniejsze kategorie, jeśli chodzi o Oscary, to z pewnością te dotyczące aktorów pierwszo- i drugoplanowych. Co ciekawe, w tym roku aż dwie pary walczą o złote statuetki. Z pewnością dobrze je znacie.

Penelope Cruz i Javier Bardem

Penelope Cruz i Javier Bardem

Hiszpańska aktorka została doceniona za rolę pierwszoplanową w filmie "Matki równoległe" w reżyserii Pedro Almodovara. Natomiast jej mąż, Javier Bardem, ma szansę na Oscara za udział w "Being the Ricardos" od Amazon Prime. Nominacje w ich kategoriach otrzymali również: Benedict Cumberbatch ("Psie pazury"), Andrew Garflield ("tick, tick...BOOM!"), Denzel Washington ("Makbet"), Will Smith ("King Richard"), a także Jessica Chastain ("Oczy Tammy Faye"), Olivia Colman ("Córka"), Nicole Kidman ("Being the Ricardos") i Kristen Stewart ("Spencer").

Kirsten Dunst i Jesse Plemons

Ta sama sytuacja pojawiła się w kategoriach dla aktorów drugoplanowych. Na dodatek Kirsten Dunst i Jesse Plemons zagrali w tej samej produkcji, czyli "Psie pazury"! Kto jeszcze trafił na listę nominowanych? Kodi Smit-McPhee ("Psie pazury"), Troy Kotsur ("Coda"), Ciaran Hinds ("Belfast"), J. K. Simmons ("Being the Ricardos") oraz Aunjanue Ellis ("King Richard"), Ariana DeBose ("West Side Story"), Jessie Buckley ("Córka") oraz Judi Dench ("Belfast"). 

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy