Jeśli szukacie dobrych filmów z erotycznym akcentem, to trafiliście pod dobry adres. Produkcji, które pokazują dużo, szybko i brutalnie jest zdecydowanie więcej niż zmysłowych tytułów z ambicjami. Wybraliśmy 10 najlepszych filmów erotycznych, które obejrzycie z wypiekami na twarzy. Zobacz przygotowany przez nas ranking filmów erotycznych i erotyczno-psychologicznych:

Najlepsze filmy erotyczne: "Marzyciele", reż. Bernardo Bertolucci (2003)

Paryż, wiosna 1968 i trójka młodych ludzi. Francuskie rodzeństwo, Isabelle i Theo, poznaje amerykańskiego studenta Matthew, który przyjechał do Paryża. Wkrótce postanawiają zamieszkać razem i zbadać granice, do których mogą się posunąć. 

w rolach głównych: Eva Green, Michael Pitt, Louis Garrel, Anna Chancellor, Robin Renucci

Najlepsze filmy erotyczne: "Służąca", reż. Park Chan-wook (2016)

Jeden z najgorętszych filmów ostatnich lat. Za namową oszusta dziewczyna zatrudnia się jako służąca arystokratki, by pomóc mu ją w sobie rozkochać. To historia miłosna z piekielnym twistem, a damsko-damskie sceny łóżkowe ( jest ich całkiem sporo...) na długo pozostają w pamięci. 

w rolach głównych: Min-hee Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo, So-ri Moon

Najlepsze filmy erotyczne: "Ostatnie tango w Paryżu", reż. Bernardo Bertolucci, 1972

To historia 45-letniego Amerykanina, który po samobójczej śmierci swojej żony, poznaje 20-letnią Francuzkę Jeanne. Para nie zakochuje się w sobie, ale czuje pożądanie, które chwilowo przejmuje władzę nad ich życiem... Obraz Bernardo Bertolucciego w dniu premiery wywołał falę oburzenia, a w kilku krajach cenzorzy nie dopuścili go do dystrybucji.

w rolach głównych: Marlon Brando, Maria Schneider

Najlepsze filmy erotyczne: "Życie Adeli", reż. Kechiche Abdellatif, 2013

Głośny film nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. "Życie Adeli" to odważna obyczajowo i pełna emocji historia wielkiej miłości dwóch kobiet. Film zasłynął z wyjątkowo realistycznych scen lesbijskiego seksu. 

w rolach głównych: Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Salim Kechiouche, Aurélien Recoing, Catherine Salée

Najlepsze filmy erotyczne: "Shortbus", reż. John Cameron Mitchell, 2006

Bohaterowie filmu to grupa mieszkańców Nowego Jorku, których losy krzyżują się w ekskluzywnym klubie "Shortbus". Produkcja przez wielu określana jest jako pornograficzna. W dużym skrócie to historia o poszukiwaniu orgazmu... Co ciekawe, film Johna Camerona Mitchella był inspiracją do powstania głośnego spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego "Kabaret Warszawski".

w rolach głównych: Sook-Yin Lee, Mx Justin Vivian Bond, Lindsay Beamish, Jay Brannan, Peter Stickles, 

Najlepsze filmy erotyczne: "9 i pół tygodnia", reż. Adrian Lyne, 1986

Rozwiedziona trzydziestolatka poznaje maklera, z którym wikła się w perwersyjny, a z czasem wyniszczający romans. Ten film erotyczny został zmiażdżony przez krytyków, ale widzowie go pokochali. Sceny gry wstępnej z udziałem głównych bohaterów przeszły do historii popkultury.

w rolach głównych: Kim Basinger, Mickey Rourke

 

Najlepsze filmy erotyczne: "Love", reż. Gaspar Noe, 2015

Ten film powstał po to, żeby się o nim mówiło. W 134 minutowym filmie Gaspara Noégo większość czasu wypełniają autentyczne sceny seksu. Jest nawet stosunek płciowy pokazany "od środka", w finale penis eksploduje w widzów strumieniem spermy.

w rolach głównych: Aomi Muyock, Karl Glusman, Klara Kristin

Najlepsze filmy erotyczne: "Gorzkie gody", reż. Roman Polański, 1992

Jeden z najbardziej niedocenianych filmów Romana Polańskiego. W trakcie rejsu sparaliżowany pisarz Oskar i jego żona Mimi (w tej roli Emmanuelle Seigner) poznają parę Anglików. Oscar zasypuje Nigela intymnymi opowieściami o swojej żonie, a początkowe zgorszenie Anglika zmienia się w fascynację Mimi. 

w rolach głównych: Emmanuelle Seigner, Peter Coyote, Kristin Scott Thomas, Hugh Grant, Victor Banerjee, 

Najlepsze filmy erotyczne: "Nimfomanka", reż. Lars von Trier, 2013

Film Larsa von Triera to opowieść o życiu erotycznym kobiety (przedstawioną z jej punktu widzenia) uważającej siebie za nimfomankę. Pewnego wieczoru stary kawaler Selligman znajduje na ulicy nieprzytomną i pobitą Joe. Zabiera ją do siebie w celu opatrzenia ran i wyjaśnienia co jej się stało. Główna bohaterka opowiada mu swoją historię, składającą się z ośmiu rozdziałów. Kilka miesięcy później do kin trafiła druga część "Nimfomanki".

w rolach głównych: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Uma Thurman

Najlepsze filmy erotyczne: "9 Songs", reż. Michael Winterbottom, 2004

Jeden z najodważniejszych filmów w historii brytyjskiego kina. Wszystko przez bardzo śmiałe sceny seksu bez pomocy dublerów. Główni bohaterowie poznają się na koncercie w londyńskim klubie Brixton Academy i idą do łóżka... i to nie jeden raz. Tytuł nawiązuje do dziewięciu piosenek granych przez osiem różnych zespołów, które składają się na poszczególne fragmenty filmu. To m.in. "Whatever Happened To My Rock And Roll" Black Rebel Motorcycle Club, "C'mon, C'mon" The Von Bondies i Primal Scream, "Movin' On Up".

w rolach głównych: Margo Stilley, Kieran O'Brien, 

* Jeżeli obejrzysz wszystkie pozycje z naszej listy. Do polecenia mamy również dostępne na platformie Netflix kultowe "Oczy szeroko zamknięte" Stanleya Kubricka z Nicole Kidman i Tomem Cruisem w rolach głównych.