W tajemniczych okolicznościach ginie nastolatka. Ojciec w obliczu dramatu rozpoczyna jej poszukiwania. Wbrew wyznawanym wartościom będzie musiał stanąć sam przeciw wszystkim.

Metaforą tych poszukiwań jest tytułowy "Klangor" czyli głośny, powtarzalny dźwięk wydawany przez żurawie, powracające z zimowej wędrówki na polskie wybrzeże. Jest słyszalny w promieniu kilku kilometrów. To znak nadchodzącej wiosny, a wraz z nią – nadziei.

"Klangor": dramat rodzinny z historią kryminalną w tle

Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, pary, której życie dramatycznie zostaje zakłócone po tym, jak jedna z ich córek znika bez śladu. Sytuację pogarsza rodzinny kryzys, który potęguje nieporozumienia i umacnia dystans. Ojciec podejmuje samotną walkę o prawdę, która ma go doprowadzić do odnalezienia córki. Niepewność i strach wystawią na próbę więzi rodziny Wejmanów. Rafał, wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia jego córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca i człowieka...

"Klangor": skąd pomysł na tak oryginalny tytuł serialu?

"Klangor": pokolenie Z obok weteranów polskiego kina

W serialu zobaczymy najznamienitsze nazwiska polskiego kina. W rolach głównych występują m.in. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Czerwińska. W produkcji nie zabrakło także młodego pokolenia. Do obsady dołączyli: Magdalena Koleśnik (nagrodzona za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na 45. FPFF w Gdyni za film „Sweat”, koprodukcję CANAL+ Polska), Maciej Musiał, Piotr Witkowski, Matylda Giegżno a także Katarzyna Gałązka

Maciej Musiał, serialowy Ariel Galej, jest aktorem młodego pokolenia o sporym dorobku. Debiutował na małym ekranie rolami w serialach „Ojciec Mateusz” oraz „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Popularność przyniosła mu rola m.in. w wielosezonowym formacie „Rodzinka.pl”. W ostatnich latach można było go zobaczyć w produkcjach „1983” oraz „Wiedźmin”.

W rolę Gabi Wejman wciela się Matylda Giegżno - studentka aktorstwa, laureatka głównej nagrody na IV Festiwalu Młodzieżowym „Droga do wolności” za sztukę wystawianą na deskach Teatru Polskiego. Na dużym ekranie widzowie mogli zobaczyć ją w epizodycznej roli w serialu „Chyłka. Rewizja”.

Z kolei Katarzyna Gałązka, odtwórczyni roli Hani Wejman, ma na swoim koncie role w serialach telewizyjnych takich jak „Pułapka”, „Lepsza połowa”, czy „Młody Piłsudski” oraz debiut na dużym ekranie w filmie „Autsajder” Adama Sikory.

W "Klangorze" trójka aktorów buduje wspólnie jedną z osi fabularnych serialu. 

"Klangor": geneza serialu 

"Klangor": kto odpowiada za scenariusz i produkcję?

Scenariusz Kacpra Wysockiego został oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego. Za reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki, a za zdjęcia Witold Płóciennik. Akcja serialu toczy się nad morzem, a dokładnie w Świnoujściu i tam też odbywały się zdjęcia.

,,Cała ta historia opowiada oczywiście o ludziach, ale szalenie ważne są tu plenery, przyroda. Mimo że jest to przyroda smutna, zgaszona i deszczowa". – powiedziała Maja Ostaszewska, serialowa Magda Wejman.

Za produkcję odpowiada Opus TV – Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł, którzy produkują dla CANAL+ również drugą część serialu „Kruk”. Spółka-matka firmy - Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową „Idę” i „Zimną wojnę”, koprodukcje CANAL+. Oryginalny scenariusz "Klangoru" powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB. – programu skierowanego do młodych twórców filmowych, scenarzystów oraz reżyserów. To debiut Kacpra Wysokiego, a dla CANAL+ pierwszy projekt serialowy zrealizowany w ramach programu.

"Klangor": gdzie oglądać serial?

Serial "Klangor" można oglądać od 26 marca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe.