Wszystkie odcinki serialu znajdziesz na Spotify i YouTube.

Zanim nasze domy wypełnią się zapachem choinki i cynamonowych wypieków, w świąteczny nastrój wprowadzają nas dźwięki. Najpierw, na długo przed otwarciem pierwszego okienka kalendarza adwentowego, w radiu pojawiają się piosenki ze słowem Christmas w tytule. Im bliżej grudnia, tym chętniej wracamy do filmów, w których raz po raz z nieba sypie śnieg, a aktorzy recytują doskonale znane nam dialogi. W tym roku nie masz ochoty na powtórki? Świetnie się składa, bo Coca-Cola przygotowała dla nas prezent, który ma szansę zdobyć miano nowej świątecznej tradycji.

„Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania” – serial podcastowy od Coca-Cola

Polacy kochają podcasty! W tegorocznym rankingu Spotify produkcje znad Wisły znalazły się nawet w setce najchętniej słuchanych tytułów na całym świecie. Nic dziwnego, że z czasem oprócz istnych one man shows, gdzie wsłuchiwałyśmy się w monologi jednego twórcy, do serwisów streamingowych zawitały bardziej rozbudowane formaty. Jednym z nich jest cieszący się coraz większym zainteresowaniem serial audio.

Słuchowisko Coca-Cola to cztery odcinki przepełnione magią, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i… fantastycznymi kreacjami aktorskimi. W serialu „Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania” usłyszymy głosy wybitnych artystów. Głównymi bohaterami serii są Szymon (Dawid Ogrodnik) i Joanna (Marta Żmuda Trzebiatowska), których uczucie zostaje przerwane lata temu przez dramatyczne wydarzenia.

Obejrzyj zwiastun nowego serialu audio!

Historia Szymona i Joanny zabiera nas w podróż w czasie. Od grudnia 2005 roku, kiedy wszystko się zaczęło, aż po tegoroczne Święta. Romantyczna opowieść przeplata się z wątkiem komediowym. Już wkrótce zakład rzemieślniczy prowadzony przez ojca Szymona może paść łupem grupy lokalnych gangsterów. Za grubymi nićmi szytą intrygą stoją trzej wspólnicy, w których brawurowo wcieli się Cezary Pazura, Sebastian Stankiewicz i Rafał Zawierucha. Na słuchaczy czeka moc wzruszeń, zwrotów akcji i świetnej zabawy.

Technologia przenosząca do innego świata

Magia serialu kryje się nie tylko w wielowątkowej fabule. Aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat opowieści, twórcy zastosowali technologię nazywaną „dźwiękowym 3D”. Dzięki temu dźwięki otoczenia i głosy aktorów silnie oddziaływają na zmysły i w pełni przenoszą słuchaczy do wykreowanego świata.

Warto również wspomnieć, że autorem muzyki do serialu „Cofnąć czas, czyli świąteczne spotkania” jest Daniel Spaleniak. Utwory kompozytora mogłyśmy już usłyszeć w najsłynniejszych produkcjach, które dostępne są na znanych platformach streamingowych. Z kolei za scenariusz odpowiedzialny był Wojciech Kukuła. W rolach epizodycznych wystąpiły m.in. Danuta Stenka, Karolina Bacia i youtuberka Julia Kostera.

My już odbyłyśmy „podróż w czasie” z podcastem Coca-Cola (i niczego nie żałujemy). Serial szczególnie poleca się na świąteczne podróże w rodzinne strony!