Tatuaże na stopie. Top wzory, które znajdziesz w galerii

Nie tylko ramiona, plecy, szyja czy żebra. Stopy to równie popularne miejsce na tatuaż, co wymienione wcześniej części ciała, jednak o tyle trudne, bo należy do najbardziej bolesnych. Skóra na stopie jest po prostu bardzo cienka i delikatna, dlatego wielu tatuażystów odmawia wykonania upragnionego tatuażu na kostce. Zwłaszcza gdy okazuje się, że ma to być pierwszy rysunek na ciele klienta. Z drugiej strony, tatuaże na stopie wyglądają bardzo kobieco, elegancko a nawet zmysłowo. Co ważne, są też mało widoczne, więc to świetny pomysł, jeśli chcecie ozdobić ciało a wiecie, że tatuaż nie do końca spodoba się w waszym miejscu pracy czy na uczelni.

Specjalnie dla was przeszukaliśmy popularne serwisy społecznościowe, w celu znalezienia najładniejszych szablonów na modne tatuaże. Które wiodą prym? Koniecznie sprawdźcie!

Tatuaże na stopie: fale i mapy

Najpopularniejsze tatuaże na stopie to te nawiązujące do podróży, wakacji lub sportów wodnych. To idealna symbolika dla wszystkich podróżników. Minimalistyczne fale, mapa kontynentów, kierunki wskazujące strony świata, współrzędne geograficzne, a nawet malutkie kotwice. Najczęstszą lokalizacją takiego "rysunku" są kości piętowe lub tuż nad kostką. Rzadziej na kości skokowej, choć w naszej galerii znajdziecie taki przykład. 

Tatuaże na stopie: dyskretne wzory na kostce

Od kilku lat panuje trend na tatuaże na stopie w wersji "mini". Mają być subtelne i w małym rozmiarze. Dlatego w naszych propozycjach znajdziecie m.in. dziewczęce serduszka, malutkie samoloty z papieru, ptaszki, pióra, gwiazdki i minimalistyczne konstelacje, czy wzory luźno nawiązujące do mandali.

Tatuaże na stopie: napisy

Tatuaże-napisy chyba nigdy nie wyjdą z obiegu, ale spokojnie, nie znajdziecie u nas popularnego "carpe diem". W przykładach na tatuaże na stopie pojawiły się takie teksty jak "run free", "dance like nobody's watching", "walk by faith", "just be", "fearless", a także "wanderlust". W końcu miejsce naszego tatuażu zobowiązuje.

Tatuaże na stopie: motyw roślinny, a zwłaszcza kwiaty

Od pewnego czasu wiele osób tatuuje sobie rośliny. Ten szablon pasuje także na stopach, zwłaszcza kwiat lotosu, palmy, róże, lawenda, a nawet miniaturowa sosna. Skusicie się na taki tatuaż na stopie?

Tatuaże na stopie: góry

Szczerze mówiąc, popularność tego wzoru nas zaskoczyła. Okazuje się, że wiele osób prosi o wytatuowanie sobie szczytów gór na krawędzi stopy. Ten pomysł z pewnością spodoba się osobom, które uwielbiają wycieczki po wysokogórskich szlakach.