Wzory tatuaży na przedramię różnią się w zależności od tego, czy wykonujesz pojedynczy tatuaż, czy planujesz cały rękaw. Rysunki na skórze zwykle postrzegane są jako kwestia bardzo indywidualna. Jednak choć jest to ozdoba na całe życie, oczywiście o ile nie zdecydujemy się na zabieg laserem, to klienci często kierują się nie tylko własnym gustem, ale także wypatrzonymi w social mediach trendami czy nowinkami w popkulturze. Mimo to można wyróżnić takie motywy, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Z pewnością nieraz widziałaś je na ulicy w sezonie letnim. Jeśli podobają Ci się z pozoru opatrzone pomysły, pamiętaj, że pójście za tłumem to nic złego. Doświadczony tatuażysta dostosuje wzór do Twoich oczekiwań i anatomii, a także nada mu oryginalnego charakteru. 

Tatuaż na przedramieniu damski

Damskie tatuaże na przedramię już dawno przestały być tylko i wyłącznie delikatnymi, sensualnymi wzorami. Kobiety coraz chętniej wybierają wyrazistsze tatuaże. Podział pomiędzy męskimi a damskimi tatuażami jest tylko umowny. I bardzo dobrze – dzięki temu zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą przebierać w najróżniejszych możliwościach. Wybór jest tak duży, że podjęcie decyzji powoduje niemałe trudności. Dla ułatwienia zapoznaj się z ponadczasowymi tendencjami.

Wzory tatuaży damskich na przedramieniu:

Coraz większe uznanie zdobywa mikrorealizm. W tym stylu wykonywane są niewielkie tatuaże. Natomiast po drugiej stronie barykady stają zwolennicy abstrakcyjnych wzorów. Abstract tattoos, zwłaszcza w kolorowych wersjach, nie przejdą niezauważone. Wielobarwne rysunki zaskakująco pasują do kobiet, które na co dzień wybierają lekki makijaż i minimalistyczny styl. Jeśli tego chcą, fantazyjny tatuaż podkręci ich zachowawczy wizerunek.

Tatuaż na przedramieniu męski

Granica pomiędzy damskimi a męskimi tatuażami na przedramieniu coraz bardziej się zaciera. Dokonałyśmy analizy i wybrałyśmy najpopularniejsze propozycje męskich tatuaży. Najczęściej przewijające się wzory mogą stanowić dla Ciebie inspirację. Większość z nich zwykle tatuowana jest w stylu realistycznym. Wydaje się, że to mężczyźni częściej decydują się na tatuaże 3D, w których dużą rolę odgrywa cieniowanie.

Wzory tatuaży męskich na przedramieniu:

 • smok
 • wiking
 • las
 • krzyż
 • płomienie
 • tygrys
 • czaszka
 • zegar
 • róża
 • kompas
 • oko
 • lew
 • sowa

Dużym zainteresowaniem darzony jest także tatuaż opaska na przedramieniu. Wzory są bardzo różnorodne, chociaż najmocniej wyróżniają się barbed-wire tattoos. Mężczyźni, którzy prowadzą aktywny tryb życia i trenują, decydują się na wytatuowanie opaski na przedramieniu także dlatego, aby tatuaż przyciągnął uwagę do ich mięśni, co sprawi, że wysportowana sylwetka będzie wyglądać jeszcze lepiej.

Tatuaż róża na przedramieniu

Wśród tatuaży damskich od zawsze prym wiodą róże na przedramieniu. Kobiety wybierają zarówno delikatne, pojedyncze kwiaty, jak i pełne rozkwitających pąków bukiety róż. Ostatnimi czasy decydują się na kolorowe akwarelowe tatuaże – róża w takiej wersji również prezentuje się świetnie.

Tatuaż róża – symbolika

Róża łączona jest z pięknem, miłością i namiętnością, Szczególnie czerwone róże wywołują takie skojarzenia. Właśnie dlatego zdarza się, że pary wybierają motyw róży na swoje matching tatoos. Wystarczy jednak uzupełnić różę o sztylet czy czaszkę, aby tatuaż nabrał zupełnie innego charakteru i stał się symbolem walki dobra ze złem, jasności i ciemności.

Róża, chociaż w pierwszej chwili przynosi na myśl miłość, ma wiele najróżniejszych znaczeń. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę różne kolory róż. Każdy z nich oznacza coś innego. Mogą symbolizować śmierć, smutek, ale i nadzieję.

Tatuaż na przedramieniu – napisy

Tatuaże-napisy nie tracą na znaczeniu od lat – zmieniają się jedynie najczęściej wybierane fonty i style tatuowania. Bardzo często tatuuje się napisy na po angielsku. Hasła takie jak family, courage, love czy friends przynoszą na myśl pozytywne skojarzenia. Natomiast, jeśli chcesz większy tatuaż, na przedramieniu wytatuować możesz nawet całą sentencję. Przemyśl to jednak dobrze. Wybierz takie skrzydlate słowa, które przekazują istotną dla ciebie myśl.

Tatuaż imię dziecka na przedramieniu

Chociaż z tatuowania imienia ukochanego czy ukochanej już dawno zrezygnowaliśmy, tatuaż w formie imienia dziecka zyskuje na popularności i staje się nowym trendem. Świeżo upieczeni rodzice mogą decydować się na taki krok, aby podkreślić swoją radość, przywiązanie i miłość. Niektórzy dodają także datę urodzenia czy odcisk linii papilarnych dziecka – dzięki temu zyskują wyjątkową pamiątkę na całe życie.

Tatuaż skrzydło na przedramieniu

Z motywem skrzydła kojarzony jest także tatuaż pióro – na przedramieniu prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Zwolennicy większych i wyrazistszych tatuaży mogą postawić na duże i rozległe skrzydła. Jeśli jednak wolisz subtelniejsze wzory, warto rozważyć tatuaże przedstawiające niewielkie, minimalistyczne piórka.

Tatuaż skrzydła – symbolika

Chociaż zwraca się uwagę na to, że skrzydła kojarzą się z aniołami, Twój tatuaż nie musi mieć symboliki związanej z duchowością. Skrzydło traktowane jest jako wyraz niezależności, indywidualności i siły. Niektórzy uważają je także za amulet ochronny – gdy spoglądają na tatuaż, czują się zaopiekowani.

Ze względu na powiązanie z greckim bożkiem Hermesem, patronem wędrowców, skrzydła kojarzone są także z podróżami. To dość nietypowy motyw jak na travel tattoo, ale także warto go wziąć pod uwagę.

Tatuaż wilk na przedramieniu

Małe tatuaże na przedramieniu niezwykle często przedstawiają motywy zwierzęce. Jednym z nich jest wilk – zwykle bywa tatuowany w naturalistycznym lub geometrycznym stylu. W przypadku dużych tatuaży wilkowi mogą towarzyszyć zarysy lasu lub księżyca.

Tatuaż wilk – symbolika

Tatuaże przedstawiające wilki oznaczają dzikość, odwagę i pasję. Osoba, która traktuje wilka jako swoje spilit animal, może być nieokiełznana – drzemiący w niej żywioł jest nie do powstrzymania. Jednak wilk jednocześnie symbolizuje lojalność i stadność, co podkreśla jego podwójną naturę. Chociaż jest silny i mógłby poradzić sobie samemu, dąży do bliskości i dzielenia swoich doświadczeń z drugim człowiekiem. Właśnie ze względu na tę symbolikę, wilk jest jednym z najpopularniejszych wzorów na męski tatuaż na przedramieniu.

Tatuaż na przedramieniu – najważniejsze informacje

Wybór wzoru, choć istotny, to dopiero początek. Warto zorientować się nie tylko w jego znaczeniu i symbolice, ale i potencjalnych kosztach. I przede wszystkim – czy należy nastawiać się na ból?

Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Wiele osób wybiera tatuaż na przedramieniu także ze względu na to, że nie jest to miejsce, w którym ból podczas tatuowania jest bardzo dotkliwy. Problematyczne robi się dopiero tatuowanie wewnętrznej, mocniej unerwionej strony przedramienia. Pamiętaj o tym, jeżeli decydujesz się na większy wzór. Weź jednak pod uwagę to, że odczuwanie dolegliwości bólowych jest indywidualną kwestią. Możliwe, że poczujesz jedynie niewielki dyskomfort. Z drugiej strony, jeśli wiesz, że tatuowanie może zadać Ci więcej cierpienia, wybierz minimalisty tatuaż kobiecy na przedramieniu, który nie będzie wymagał pokrycia tuszem większej partii skóry albo... zaciśnij zęby.

Ile kosztuje tatuaż na przedramieniu?

Ceny tatuaży na przedramieniu nie są proste do oszacowania. Na ostateczny koszt wpływ ma wielkość tatuażu oraz styl, w jakim zostanie wykonany. Różnice w cenach można dostrzec także wśród różnych salonów tatuaży. W większych miastach mogą być one wyższe. Zakłada się jednak, że cena tatuaży na przedramieniu waha się od 300 zł (w przypadku niewielkiego wzoru) do nawet 2000 złotych. Najdroższe są rękawy, pokrywające całe przedramię.