Czym jest tatuaż akwarela?

Tatuaż akwarelowy pozwala uzyskać spektakularne efekty - jest to tatuaż bardzo kolorowy, imponujący. Kolory nie są jednak potrzebne wyłącznie do wypełnienia danych wzorów, linii. Mogą wychodzić daleko poza nie, a przy tym nie muszą nawet odpowiadać rzeczywistym barwom danej rzeczy czy zwierzęcia. Ich celem jest osiągnięcie zamierzonego efektu - wzbudzenie podziwu i emocji u odbiorców. To się świetnie udaje, ponieważ tatuaże akwarelowe są naprawdę jak małe dzieła sztuki.

Zwykle tego rodzaju tatuaże nie posiadają wyraźnych konturów. Tatuaże tego typu powinny jednak zawierać ciemną podstawę oraz być zbudowane na zasadzie kontrastu. Najjaśniejsze kolory powinny zostać zastosowane w miejscach, które są mniej istotne, a najciemniejsze w tych miejscach, które mają największe znaczenie dla właściwego odbioru całości. Każdy tatuaż - nie tylko ten akwarelowy - z czasem blaknie. Przejścia kolorów staną się nieco mniej widoczne i jeszcze bardziej rozmyte. Jeśli kontury są jednak ciemne, tatuaż zachowa swój piękny wygląd i formę. 

Cena tatuaży typu akwarela

Tatuaż akwarelowy to obraz namalowany na ludzkim ciele. Jego wygląd przekłada się na cenę, która nie jest niska. Wykonanie tatuażu wymaga wielkiej zręczności. Trzeba wykonać dokładne kontury, a później nanieść na nie barwne plamy. Zastosowanie przejść między poszczególnymi odcieniami, przez co efekt jest wizualnie jeszcze bardziej zachwycający, wymaga sprawnej ręki i dużych umiejętności.

Konkretna cena jest jednak trudna do ustalenia, ponieważ składa się na nią wiele różnych czynników - między innymi to w jakim mieście wykonuje się tatuaż, jakiej jest wielkości i jak bardzo skomplikowany jest wzór. Istotna jest również kolorystyka danego tatuażu. Niektóre skomplikowane wzory tworzy się nawet na kilku sesjach - wówczas cena tatuażu znacznie wzrasta. Średnia cena tatuaży to około 400-600 złotych, przy czym niewielkie wzory są oczywiście tańsze, a duże tatuaże sporo droższe (mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych). 

Pomysły na tatuaż akwarelowy

Tatuaż na łydce? A może na plecach lub na karku? W tej chwili nadal dużą popularnością cieszą się wzory wykonywane na przedramionach. Sporo mężczyzn decyduje się także na tatuowanie łydek oraz właśnie pleców. Niektórzy tworzą wzory na szyi oraz na dłoniach, przy czym wybierając miejsce wykonania tatuażu warto wziąć pod uwagę, że raczej nie powinien to być obszar często odsłaniany. Tatuaży nie powinno się opalać, więc chociaż są świetną ozdobą i chcemy się nimi wszystkim pochwalić, lepiej unikać wykonywania ozdób na twarzy czy szyi. Popularnością cieszą się tatuaże na klatce piersiowej, na boku i w okolicach lędźwiowych. Podobnie jak na ramionach, można je w łatwy sposób zakryć ubraniem, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Warto jednak wiedzieć, że te naprawdę ładne tatuaże typu akwarela potrzebują sporo miejsca na skórze. Przy niewielkiej przestrzeni nie można dodać odpowiedniej ilości zdobień. Tatuaż z daleka będzie też mało wyraźny. Wybierając miejsce jego umieszczenia trzeba również wziąć pod uwagę kwestie zdrowotne. W miejscach, w których mamy znamiona lepiej nie wprowadzać tuszu. Wybierzmy obszar, który jest od nich wolny.

Jakie wzory nadają się na tatuaż akwarelowy? 

  • portrety - ten typu tatuażu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Możemy umieścić na skórze bliskie osoby, albo wizerunek osoby, którą podziwiamy. To szansa żeby opowiedzieć o sobie i swoim charakterze poprzez tatuaż. Portrety świetnie się prezentują na przedramionach, ramionach oraz na klatce piersiowej. 
  • zwierzęta - wilk, tygrys, niedźwiedź to tylko niektóre ze zwierząt, jakie mogą trafić na tatuaż. Może się na nim znaleźć cała sylwetka danego zwierzęcia lub jego pysk. Zwykle wybieramy dzikie zwierzęta, które podkreślają niepokorny charakter lub indywidualne cechy danego człowieka. Można jednak wytatuować na ciele na przykład wizerunek swojego ukochanego psa!
  • napis - chociaż tatuaż akwarelowy lepiej współgra z przedstawieniami ludzi, zwierząt czy rzeczy, można również zdecydować się na wykonanie napisu i jego podbarwienie w dekoracyjny sposób. 
  • krajobraz - na plecach, przedramieniu czy łydce można śmiało wytatuować jakieś ważne dla siebie miejsce. Jest sporo grafik, które można przenieść na skórę, na przykład przedstawienia plaż z palmami czy gór. 

Tak naprawdę tatuaż może przedstawiać wszystko - jest to indywidualna kwestia danej osoby. Niektórzy wybieraj zabawne tatuaże, a inni te wiele mówiące, na przykład przypominające o przemijaniu. Część panów decyduje się na tatuaż przedstawiający czaszkę, ale największą popularnością cieszą się niewątpliwie portrety oraz tatuaże przedstawiające zwierzęta. Kolorów może być dużo, ale można też zdecydować się na przykład na dwa. Wszystko wcześniej omawia się z tatuażystą, który doradza jednocześnie czy dana grafika się sprawdzi i jakie rozwiązania zastosować w danej sytuacji.

Tatuaż akwarela – wady i zalety

Tatuaż akwarelowy może być zróżnicowany. Zdarzają się niewielkie tatuaże, z plamami barwnymi przypominającymi kleksy. Są bardzo popularne i dużo szybsze w wykonaniu niż skomplikowane, duże wzory, które na przykład trafiają na plecy. Tatuaż akwarelowy w każdym przypadku jednak - jak każdy rodzaj tatuażu - posiada swoje wady i swoje zalety. O czym należy wiedzieć i o czym nie wolno zapomnieć?

Tatuaże akwarelowe posiadają miękkie linie, które dają wielkie pole do popisu. Tak naprawdę każdy wzór jest nieco inny, a końcowy efekt może być spontaniczny - w zależności od danej sytuacji. Wzory są swobodne i prezentują się bardzo lekko - nawet jeśli są duże. To niewątpliwie rodzaj tatuażu, który przyciąga spojrzenia i prezentuje się świetnie. Jeśli jest staranny, jest niesamowitą ozdobą. To naprawdę potrafią być mniejsze lub większe dzieła sztuki.

Barwne plamy - zdaniem niektórych - szybko jednak tracą na ostrości. Te bledsze z czasem jeszcze bardziej wyblakną i staną się słabo widoczne. Właśnie dlatego tak ważne jest by natężenie barw było silniejsze w tych miejscach, w którym jest to decydujące dla osiągnięcia danego efektu oraz by słabsze natężenie pigmentu pokrywało miejsca, w których jego brak nie przyczyni się do błędnego odbioru wzoru. Tatuaże powinny też posiadać czarne kontury podstawowego wzoru - wówczas nie trzeba się martwić blaknięciem. Tatuaże tego typu są niewątpliwie bardzo kreatywne i pozwalają ukazać zdolności tatuażysty. Z tego względu moda na tatuaże akwarelowe zyskuje na popularności.