Tatuaż 3d pod względem wykorzystywanych motywów nie różni się zasadniczo od dwuwymiarowego. Inspirację czerpać można z podobnego katalogu wzorów, a poszczególne symbole mają takie samo znaczenie. Na czym więc polega różnica? Dodatkowa głębia sprawia, że obraz wydaje się bardziej realny. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na niewielki tatuaż na barku czy na rozbudowany motyw na plecach, całość zyskuje wyrazistość. Szczególnie ciekawie prezentują się zajmujące znaczną powierzchnię iluzje optyczne oraz kompozycje sprawiające wrażenie integralnej części ludzkiego ciała. Tatuaż 3d bazuje na odpowiednim operowaniu światłem i cieniem, dzięki czemu poszczególne części wzoru wizualnie przybliżają się lub oddalają do patrzącego.

Ile kosztuje tatuaż 3d?

Tatuaż 3d z pewnością jest droższy niż rysunek tradycyjny. Kryteriów, które na tę różnicę i na ostateczną cenę wpływają jest sporo. Pod uwagę należy wziąć między innymi wielkość obrazu, wykorzystywany motyw, liczbę sesji, poziom trudności wzoru, kolorystykę. Najwięcej zapłacić trzeba za skomplikowane tatuaże 3d wykonane w stylu realistycznym oraz wzory geometryczne wymagające zastosowania cienkiej linii prostej. Jeśli obraz jest duży, czego przykład stanowi motyw zajmujący całe plecy lub tatuaż na przedramieniu i ręce tworzący tzw. rękaw, koszt wykonania wzrasta. Mniej zapłacisz za pojedynczy symbol.

Cena tatuażu 3d warunkowana jest także indywidualnym cennikiem tatuatora. Każdy artysta ustala go samodzielnie, kalkulując swój czas pracy, liczbę zużytych igieł, poziom trudności wzoru. Jakość i profesjonalizm kosztuje - to nie ulega wątpliwości.

Męski tatuaż 3d

Efektowny tatuaż na plecach czy tatuaż na przedramieniu w wariancie 3d? Niezależnie od tego, na którą z opcji się zdecydujesz, trójwymiar znakomicie pasuje do męskiego ciała. Ze względu na możliwość stwarzania iluzji optycznych technika sprawdzi się w przypadku śmiałych anatomicznych wzorów: artysta wykonuje wówczas wyobrażenie leżących pod skórą mięśni, kości i ścięgien. Można także ten sam motyw przedstawić, prezentując wnętrze maszyny, robota lub kosmity.

Sięganie po trójwymiar wcale nie oznacza jednak, że obraz musi być spektakularny i realistyczny. Od pewnego czasu wysoko na liście trendów plasuje się również minimalizm. Efekt trójwymiaru uzyskuje się w nim, łącząc techniki podszewki i wykończenia, czyli metody linwork - polegającej na operowaniu linią, oraz dotovok - wykorzystującej wzór kropkowany. Linie używane są jako kontury składające się na właściwy obraz, kropki zaś wypełniają brakujące obszary, dodają cienie i trójwymiar oraz ewentualnie wprowadzają kontur. Tym sposobem powstają prawdziwe arcydzieła, które - mimo oszczędnej formy - zachwycają dokładnością i efektem końcowym. Taki tatuaż 3d wykonać można w dowolnym miejscu. Szczególnie popularne są motywy zwierzęce, roślinne i geometryczne.

Męski tatuaż 3d na przedramieniu i i klacie

Mężczyźni często decydują się umieścić tatuaż na barku lub przedramieniu. Chętnie wybieranym miejscem jest także klatka piersiowa. Pula dostępnych motywów jest bardzo szeroka, jednak największą popularnością cieszą się tematy zwierzęce, napisy wkomponowane w obraz, wzory geometryczne oraz inspiracje światem cyberpunk i robotyką. Tatuaż 3d nie wyklucza zastosowania koloru, co dodatkowo wzmacnia efekt.

W przypadku motywów zwierzęcych panuje duża różnorodność. Sporą popularnością cieszą się drapieżniki, zwłaszcza wilk, lew, tygrys. Kojarzą się one z dominującym charakterem, energią, walką o swoje. Sposobów realizacji tego tematu jest kilka. Może to być na przykład tylko łeb zwierzęcia: en face lub z profilu, realistyczny lub odrealniony, schematyczny lub precyzyjny. Efektownie prezentuje się także cała sylwetka w gotowości do skoku. Motywy ze świata fauny to również ptaki. Chętnie wybierany jest orzeł lub jastrząb, kruk, sowa, gołąb, jaskółka. Każdy z tych ptaków ma swoją, odmienną symbolikę, z którą warto zapoznać się przed dokonaniem wyboru.

Miłośnicy wyrazistych wzorów chętnie sięgają po spektakularne rysunki w stylu cyberpunka, przedstawiające ludzkie ciało jako maszynę. Można pokryć nimi całe przedramię lub ograniczyć zasięg wzoru, przedstawiając tylko fragment skomplikowanej konstrukcji wyzierającej spod skóry. Trójwymiar nadaje się także do stworzenia efektu wystających części. Za pomocą tej samej techniki przedstawia się również szczegóły anatomiczne i ludzkie wnętrzności. Szczególnie ciekawie wygląda tatuaż, stanowiący odwzorowanie tego, co znajduje się głęboko pod nim.

Wybierając wzór tatuażu 3d, pamiętaj, że wybrany motyw i sposób jego przedstawienia w pewien sposób będzie odzwierciedlał cechy twojego charakteru. Warto więc zadbać o to, aby był spójny z osobowością i wizerunkiem noszącej go osoby. Idealnym przykładem może być Conor McGregor, zawodnik MMA, który na piersi umieścił wizerunek agresywnego diabła, a na brzuchu - tygrysa. To symbol odwagi, siły i nieustraszonego charakteru, czyli cech idealnie dopasowanych do mężczyzny.