Każdy planowany tatuaż powinien być dobrze przemyślany, ale ten wykonywany na przedramieniu (lub obu przedramionach) powinien być przemyślany szczególnie. Przede wszystkim dlatego, że przedramiona często odsłaniamy i jeśli zdecydujemy się na wzór, który szybko z jakiegoś powodu się zdeaktualizuje, to będziemy zmuszeni zakrywać je latem. Po drugie – ważniejsze! – swoje przedramiona mamy często przed własnymi oczami. Tatuaż, który się na nich znajdzie musi więc cieszyć oko.

Tatuaże na rękę (nieważne, czy obejmujące samo przedramię, czy biegnące aż do barku) mogą zostać wykonane wieloma technikami i stylami. Ten ostatni powinien być wybrany w zależności od osobistych preferencji. Do najpopularniejszych styli tatuażu należą:

  • tatuaż minimalistyczny. W tym stylu najczęściej wykonuje się tatuaże małe, proste kompozycyjnie, składające się na przykład z kształtów geometrycznych.
  • tatuaż realistyczny. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektownych styli. Jego celem jest możliwe jak najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości, np. czyjegoś portretu.
  • tatuaż dotwork. Małe kropki połączone w linie lub szereg linii. Ta technika pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości.
  • tatuaż tradycyjny i neotradycyjny. Obejmuje klasyczne motywy (liście, sztylety, róże, kotwice etc.) z mocnymi, nasycownymi kolorami i grubymi konturami.
  • tatuaż biomechanika. Styl inspirowany pracami Hansa Rudolfa Gigera, czyli twórcy postaci „Obcego”. Tatuaże biomechaniczne przeplatają ze sobą rysunki mięśni połączonych z metalowymi mechanizmami.

Męski tatuaż na przedramieniu – las

Nie ulega wątpliwości, że od kilku lat prym wiodą tatuaże z motywem lasu. Leśne tatuaże na przedramieniu są nie tylko modne, ale przede wszystkim bardzo efektowne. Kreatywny tatuażysta potrafi stworzyć naprawdę niesamowite i oryginalne wzory. Poza tym, leśnych kreacji jest tak wiele, że tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ten sam motyw będzie wyglądał inaczej, jeśli przedstawi się go w różnych stylach. Można postawić na jedno drzewo, cały las, dodać księżyc, Słońce albo zwierzęta (np. wilka, ptaki, niedźwiedzia, sarnę). Tatuażyści wykonując tatuaż na przedramieniu z motywem lasu najczęściej decydują się na ciemne kolory, czerń lub szarości. Ciekawym połączeniem będą kontrastujące ze sobą kolory np. czerń i kilka intensywnych kolorystycznych akcentów.

Męski tatuaż na przedramieniu – zwierzęta

Tatuaże na przedramieniu z motywami zwierząt są charakterystyczne, ale i uniwersalne – każdy może więc dopasować idealny wzór do swojego stylu. Obecnie najbardziej popularnymi wzorami są wilk, jeleń, ptak i tygrys, ale możliwości są nieograniczone. Tatuażyści chętnie sięgają po zwierzęce motywy. Wybrane przez nich zwierzę najczęściej jest ewidentnym symbolem, np. wilk symbolizuje siłę i dzikość, jeleń - piękno, szybkość i niedostępność, tygrys - władzę, ptaki - wolność i niezależność. Tak naprawdę od nas zależy, na jaki symbol się zdecydujemy. Ważne jednak, żeby tatuaż wyrażał nas, to, w co wierzymy i co chcemy pokazać światu. Podobnie jak w przypadku tatuaży z motywem leśnym, można poprosić tatuażystę, żeby skontrastował ze sobą np. dzikość i łagodność, łącząc wilka z oryginalnym motywem kwiatowym. Jeśli nie chcemy przypisywać tatuażowi konkretnego symbolu to stwórzmy z tatuażystą projekt tatuażu, który ozdobi przedramię w sposób, który nam najbardziej przypadnie do gustu.

Męski tatuaż na przedramieniu – symbole i filmy

Wiele męskich tatuaży na przedramieniu to oryginalne nawiązania do ulubionych filmów, książek lub do konkretnych symboli np. klepsydry, czaszki, oka w trójkącie, piramid, krzyży itp. Szukając dla siebie inspiracji proponujemy postawić na wzory ponadczasowe symbolizujące np. upływ czasu albo podróż (kompasy lub mapy). Jeśli chodzi o nawiązania filmowe lub literackie to są one zawsze modne. Przede wszystkim będą nieodłącznym elementem naszego stylu. Bardzo popularne są motywy prosto z amerykańskich filmów typu "Pupl Fiction" czy "Avengers", ale wiele tatuaży na przedramieniu to także oczywiste nawiązanie do kultowych polskich komedii np. "Misia", "Dnia Świra" czy "Poranku kojota".

Męski tatuaż na przedramieniu – osobisty

Wybierając tatuaż na przedramię możemy postawić na motywy osobiste np. na twarze dzieci, żony, dziewczyny, rodziców, imiona dzieci, miejsce, które jest dla nas ważne albo cytat, który oznacza motto naszego życia. Zdolny tatuażysta patrząc na zdjęcie, perfekcyjnie odwzoruje to, co się na nim znajduje. To idealna propozycja na tatuaż męski, ale i sentymentalny. Poza tym, decydując się na tatuaż na przedramieniu z motywem, który jest dla nas ważny, zostawiamy go ze sobą na zawsze. Jeśli nasz styl to kwintesencja wszystkiego, co jest dla nas ważne, to taki tatuaż będzie najlepszym wyborem.

Męski tatuaż na przedramieniu – rękaw

Częściowy rękaw na przedramieniu to propozycja dla odważnych i zdecydowanych mężczyzn. Tatuaż w formie „rękawa” obejmuje całe przedramię. Rękaw może składać się z wzorów pasujących do siebie tematycznie, ale wcale nie musi. Niektórzy od razu tatuują sobie całe przedramię (wtedy łatwiej o ustalenie jednego motywu), jeszcze inni co jakiś czas dodają nowe tatuaże, które razem zaczynają tworzyć rękaw. Rękaw jest rozwiązaniem o tyle ciekawym, że na względnie małej przestrzeni jaką jest przedramię, tatuaż może składać się z wielu wybranych przez nas wzorów/motywów – co oznacza, że w kwestii pomysłów można naprawdę zaszaleć!

Ile kosztuje tatuaż na przedramię?

Ceny tatuaży na rękę wahają się od 300 do prawie 2000 PLN. Cena zależy od wielkości tatuażu, samego wzoru (czy jest skomplikowany itp.) oraz od studia, do którego pójdziemy. Renomowane studia, do których najczęściej jest duża kolejka, dyktują wyższe ceny. Na tatuażach nie należy jednak oszczędzać. Zakładając, że taki tatuaż zostanie na przedramieniu całe życie, warto odłożyć trochę więcej pieniędzy, znaleźć dobry salon i poprosić tatuażystę o projekt, który będzie się nam podobał również za wiele lat. Wielką zaletą profesjonalnych tatuatorów jest ich doświadczenie, a więc m.in. to, że przed zrobieniem tatuażu na ręku na pewno dobrze przedyskutują kwestię projektu, a samo wykonanie będzie mistrzowskie.

Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Tatuaż na przedramieniu, jak każdy tatuaż, boli. Tatuowania nie można porównać do ugryzienia komara, jednak nie jest to też ból nie do wytrzymania. Wiele tak naprawdę zależy od indywidualnych predyspozycji bólowych. Jedni mówią, że robienie tatuażu boli, inni, że jest po prostu nieprzyjemne, ale wszyscy zgadzają się, że jest to absolutnie warte efektu końcowego. Jeśli chodzi o tatuaż na przedramieniu, na pewno może boleć tatuowanie przy samym nadgarstku i na wysokości łokcia. Jednak samo robienie tatuażu jest bardzo ciekawym doświadczeniem i kiedy na przedramieniu pojawi się wymarzony wzór, o bólu nikt już nie będzie pamiętał!