Tatuaże dla par bywają postrzegane jako przesadzone – właśnie dlatego styl minimalistyczny może okazać się najlepszym wyborem. Minimalistyczne tatuaże zwykle charakteryzują się prostotą, oszczędnością formy oraz niewielkim rozmiarem. Dzięki temu wasz wspólny tatuaż nie będzie bardzo rzucał się w oczy, a jednocześnie wyrazi to, co dla was najistotniejsze. 

Dodatkowo, minimalistyczne tatuaże dla par najczęściej przedstawiają wyłącznie kontury, składają się z pojedynczych linii – nie są dosłowne w swoim przekazie. Odrobina abstrakcji sprawia, że wybrany wzór może być zrozumiały tylko dla was, nieść specjalne przesłanie czy symbolizować coś naprawdę nieoczywistego.

Jakie minimalistyczne tatuaże dla par wybrać?

Matching tattoos występują w najróżniejszych formach. To mogą być albo dwa identyczne (czy raczej bardzo do siebie podobne) wzory, lub zupełnie odmienne, ale nawiązujące do siebie nawzajem. O matching tattoos możemy też mówić w przypadku zupełnie różnych tatuaży, ale wykonanych w tym samym miejscu na ciele, tej samej wielkości i w tym samym stylu. Wówczas dopasowanie nie będzie tak oczywiste, chociaż wy nie będziecie mieć co do niego wątpliwości.

Gdzie zrobić matching tattoos?

Oczywiście, odpowiedź na to pytanie zależy od wzoru i wielkości tatuażu. Profesjonalny tatuator z pewnością pomoże wam ustalić, w jakim miejscu wybrany wzór będzie wyglądał najlepiej. Minimalistyczne tatuaże dla par zwykle są niewielkiej wielkości – najczęściej tatuuje się więc:

 • nadgarstki
 • dłonie (np. palce)
 • przedramiona
 • kostki

Jeśli wolisz większy tatuaż, warto zastanowić się nad plecami lub ramionami – w tych miejscach tatuaże także będą się świetnie prezentować.

Minimalistyczne tatuaże dla par – znaczenie

Wiele osób uważa, że tatuaże muszą oznaczać coś ważnego, symbolizować niesamowity moment lub przypominać o czymś istotnym. Niekoniecznie – jeśli tylko macie ochotę, możecie po prostu zdecydować się na tatuaże pozbawione większego znaczenia i wykonane wyłącznie dla samego wzoru. Już samo wspólne robienie tatuaży może stać się oryginalnym sposobem na spędzenie wspólnie czasu, zacieśnienie więzi i celebrację waszej relacji.

Jeśli zależy ci na tym, aby wasz wspólny tatuaż niósł jakieś przesłanie, spróbuj dowiedzieć się więcej o tym, co oznaczają tatuaże i z czym mogą się kojarzyć. Minimalistyczne blogi poświęcone tatuażom zawierają nie tylko inspiracje wzorów, ale i znaczenie poszczególnych symboli.

Co istotne, w przypadku tatuażu dla par niezbędne jest, aby dany motyw i jego znaczenie przemawiało do was obojga. I przede wszystkim, zdecydujcie się na matching tattoos tylko i wyłącznie wtedy, jeśli naprawdę tego chcecie. Chociaż tatuaże można usuwać lub przykrywać innymi, lepiej tego uniknąć i od początku podjąć świadomą decyzję. Zanim umówicie się do studia, przedyskutujcie wybór wzoru i ustalcie, czy chcecie, aby wasz tatuaż miał dodatkowe znaczenie.

Pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par – napisy

Tatuaże imiona

Wytatuowanie imienia ukochanego? To jedna z bardziej sztampowych propozycji na tatuaż dla par. Większość artystów odradza tatuowania imion. Zwraca się uwagę na oczywistość tego pomysłu i problematyczność, którą taki tatuaż sprawi, jeśli dojdzie do rozstania. Oczywiście, nikomu tego nie życzymy, jednak dobrze wziąć pod uwagę taką ewentualność. Imię twojej dziewczyny czy twojego chłopaka, zwłaszcza wytatuowane w bardzo widocznym miejscu, może być kiepskim pomysłem – prawdopodobnie da dość kiczowaty efekt.

Tatuaże cytaty

Co innego jednak tyczy się cytatów, które są dla was wyjątkowo istotne. A może wers tekstu piosenki, którą uwielbiacie? Najpiękniejsze wiersze o miłości i tęsknocie także mogą stać się inspirujące, warto jednak, aby wytatuowany napis niósł znaczenie dopasowane do waszych przeżyć i doświadczeń.

Wśród propozycji tatuaży-napisów dla par królują także pojedyncze hasła, takie jak:

 • Forever
 • Promise
 • Love
 • Together
 • Cherish

Pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par – daty

Matching tattoos dla par bardzo często przedstawiają daty. Zwykle pary decydują się na takie wzory, aby upamiętnić istotne wydarzenia i na zawsze pamiętać momenty, gdy ich życie uległo zmianom. Co znaczące, tatuaże-daty zwykle są bardzo proste, minimalistyczne i oszczędne. Ich zaletą jest także to, że nie każdy będzie w stanie odszyfrować od razu, co oznaczają. To mogą być kwestie rozumiane tylko dla was – tak indywidualny wzór może sprawić, że stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Jakie daty bierze się pod uwagę?

 • pierwsza randka,
 • pierwszy pocałunek,
 • rozpoczęcie związku,
 • zaręczyny,
 • ślub,
 • narodziny dziecka.

Chociaż, oczywiście, wybrany tatuaż może symbolizować zupełnie inny dzień, który dobrze się wam kojarzył i który był dla was ważny. W przypadku minimalistycznych tatuaży dla par polecamy jednak przemyślany wybór miejsca – wiele osób decyduje się na wytatuowanie daty na szyi, co może nie być do końca dobrym pomysłem.

Pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par – król i królowa

Zakochani dość często decydują się na tatuaże przedstawiające symbole króla i królowej – mamy na myśli przede wszystkim wzory korony. W stylu realistycznym wybrane korony często różnią się między sobą detalami – minimalistyczne tatuaże dla par są ich pozbawione, zwykle wyglądają dość podobnie.

Jednak, korony to nie jedyny symbol, który może oznaczać króla i królową. Pary tatuują sobie także… figury szachowe. To świetny pomysł zwłaszcza dla miłośników gry, chociaż nie tylko – minimalistyczne figury króla i królowej mogą przypaść do gustu każdemu. Symbole króla i królowej bywają zaczerpnięte także z tradycyjnych kart – wówczas koronom towarzyszy znak kier, czyli serduszka, które wprost kojarzy się z miłością i uczuciem.

Królewskie tatuaże najczęściej wykonywane są na dłoniach – świetnie się prezentują, gdy zakochani złapią się za ręce, a pasujące do siebie wzory się połączą. W przypadku minimalistycznych wzorów, możliwe jest nawet umieszczenie tatuaży na palcach.

Pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par – słońce i księżyc

Minimalistyczne tatuaże dla par przedstawiające symbole związane z astrologią cieszą się sporą popularnością – nie tylko słońce i księżyc, ale i podobne konstelacje gwiazd, planety czy wasze znaki zodiaku mogą okazać się świetnym pomysłem.

Doskonale się nawzajem uzupełniacie, chociaż jesteście różni? Tatuaże przedstawiające księżyc i słońce mogą stać się symbolem wzajemnego zrozumienia i harmonii, które między wami panują. Taki wzór może być także rozumiany jako obietnica nieskończonej miłości, trwające dni i noce, bezustannie.

Oczywiście, oprócz tatuaży przedstawiających słońce i księżyc, możliwe jest stworzenie najróżniejszych wariacji wykorzystujących motyw. Tatuaże z brakującymi połowami, które dopiero po połączeniu stanowią całość? A może połączenie księżyca i słońca, dodatkowo podkreślające waszą harmonię? Niektórzy decydują się także na wzory przedstawiające fazy księżyca.

Najpopularniejsze pomysły na minimalistyczne tatuaże dla par

Jak można się domyślać, inspiracji na minimalistyczne tatuaże dla par jest znacznie więcej. Oprócz już zaproponowanych ogromną popularnością cieszą się tatuaże przedstawiające:

 • serca,
 • strzały,
 • splecione dłonie,
 • ptaki ulatujące z klatki,
 • odciski palców,
 • pasujące do siebie puzzle,
 • klucz i kłódkę,
 • tost i toster,
 • ying i yang,
 • skrzydła,
 • awokado,
 • rytm bicia waszych serc,
 • lew i lwicę,
 • odciski palców.

Aby wybrany przez wasz motyw był jeszcze bardziej oryginalny, warto zdecydować się na coś, co ma sentymentalne znaczenie tylko dla was. Współrzędne geograficzne miejsca, w którym się poznaliście? Wasze ulubione zwierzę? Motyw z filmu czy serialu, który uwielbiacie? Możliwości jest nieograniczenie wiele. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dobrze przejrzeć jak najwięcej zdjęć i inspiracji – dzięki temu nie będziecie mieć wątpliwości, co wam się podoba, a jakiego efektu wolelibyście uniknąć.

Minimalistyczne tatuaże dla par – cena

Minimalistyczne tatuaże damskie i męskie najczęściej kosztują około 200-300 złotych – zwłaszcza, jeśli mowa o niewielkich rozmiarach. W przypadku tatuaży dla par, cena może być nawet niższa. Okazuje się, że niektóre studia oferują zniżki w przypadku wykonywania dwóch pasujących do siebie tatuaży.

Jak można się domyślać, koszty różnią się jednak w zależności od studia tatuażu, artysty, miasta, miejsca, wielkości i rodzaju wykonywanego wzoru. Miej to na uwadze, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Zwykle jednak wytatuowanie minimalistycznego wzoru nie wymaga wiele czasu – pozbawione wielu detali tatuaże nie są czasochłonne, co można połączyć ze stosunkowo niewielką ceną.

Warto także wziąć pod uwagę ewentualną konieczność poprawek, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego, chociaż minimalistyczne tatuaże dla par najczęściej wykonywane są na palcach, nie jest to zbyt rozsądny wybór miejsca – wasze tatuaże dość szybko mogą się zetrzeć.