Perfumy Prada Candy doczekały się nowej, lżejszej wersji, idealnej na wiosnę. Prada Candy L'Eau opiera się na nutach białego piżma, karmelu, groszku pachnącego i cytrusów. Nie wąchaliśmy jeszcze Candy L'Eau, a już marzymy, żeby nim pachnieć. Dlaczego? Bo Prada obiecuje, że klientka nosząca nową eau de toilette poczuje się jak gwiazda francuskiego kina. Filmiki promocyjne nakręcili Wes Anderson i Roman Coppola, artystyczny duet odpowiedzialny za takie filmy jak "Kochankowie z Księżyca" i "Pociąg do Darjeeling". W trzech krótkich epizodach poznajemy Candy, femme fatale z lat 60., graną przez 27-letnią aktorkę i modelkę Léę Seydoux. Uroczej i impulsywnej blondynce towarzyszy bliźniaczo podobna para przyjaciół desperacko zabiegających o jej względy.

Inspiracją były arcydzieła francuskiej kinematografii z lat 60., zaliczane do kina Nowej Fali. Léa Seydoux uwodzi niczym aktorki filmów o miłosnych trójkątach, Jeanne Moreau i Anna Karina. W reklamie Prada Candy L'Eau najbardziej czuć wpływ "Jules i Jim" François Truffaut i filmów Godarda z jego żoną w roli głównej. Urocza Anna Karina rozbijała męskie przyjaźnie w "Bande à part" i "Une femme est une femme" (u boku Belmondo). W reklamie Prada Candy L'Eau Léa Seydoux nosi charakterystyczną grzywkę aktorki i naśladuje jej minki.

Inspiracje reklamy Prada Candy L'Eau: Jean-Claude Brialy i Jean-Paul Belmondo walczą o względy Anny Kariny w "Une femme est une femme" Godarda, fot. East News

Seydoux, kreowana na nową heroinę francuskiego kina, współpracuje z domem mody Prada od 2011 r. jako twarz pierwszej wersji Candy. Pojawiła się także w kampanii kolekcji Resort 2012. Intrygująca aktorka często pozuje w charakterze modelki - jej zdjęcia pojawiły się w różnych edycjach ELLE, w Vogue US i i-D.

W GALERII znajdziecie zdjęcia promocyjne Prada Candy L'Eau i aktorki Léi Seydoux