Cienie, poranne obrzęki i wiotkie worki pod oczami to problemy, które dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku. Powodować je może tryb życia, źle dobrana dieta lub brak zdrowych przyzwyczajeń, a także wiek i uwarunkowania genetyczne. Wymienione wyżej mankamenty sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych, niewyspanych i chorowitych. Niepokojący wygląd twarzy może też świadczyć o różnych zaburzeniach zdrowia, co warto skonsultować ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu. Na co dzień jednak, możemy zredukować widoczność niedoskonałości domowymi sposobami. Pamiętać należy przede wszystkim o regularnym nawadnianiu całego organizmu (nie rozstawaj się w ciągu dnia ze swoją butelką wody i często pij) oraz o kosmetykach, które dbają bezpośrednio o kondycję skóry. 

Polski krem pod oczy Night Cloud SLAAP – efekty i stosowanie

Wybraliśmy pełen naturalnych substancji krem pod oczy, który buduje barierę hydrolipidową delikatnej skóry okolicy oczu oraz dostarcza substancji i witamin niezbędnych do zachowania zdrowego wyglądu. Jest to kosmetyk do stosowania wieczorem, aby przez noc zapewniał optymalną regenerację. Kondycja skóry poprawia się już od pierwszej aplikacji, a przy regularnym stosowaniu problemy takie, jak cienie i worki pod oczami, sucha, pomarszczona i wiotka skóra oraz podrażnienia są mniej dokuczliwe lub przechodzą do przeszłości.

Kupując teraz ten kremik na stronie producenta załapiemy się na promocję i dostaniemy do naszego zamówienia Wielorazowe płatki pod oczy. Opakowanie z płatkami pojawia się w koszyku podczas realizacji zamówienia i nie wymaga wpisywania żadnego specjalnego kodu.  

Krem pod oczy Night Cloud SLAAP – skład

W 99% naturalny skład kremu pod oczy Night Cloud SLAAP wyróżnia się już na samym początku listy zawartych w nim substancji. Na drugiej pozycji znajduje się hydrolat lawendowy ceniony za działanie rewitalizujące i przeciwzapalne. Jogurtowa konsystencja zawiera także bezcenne w pielęgnacji wrażliwej okolicy oczu emolienty, a wśród nich trzy cenne masła (mango, shea, kakaowe) oraz pięć olejków (kokosowy, migdałowy, jojoba, z awokado, z konopi). Koją one przesuszoną i cienką skórę okolicy oczu, zapobiegają podrażnieniom, chronią przed przesuszeniem i uczuciem ściągnięcia. Te składniki pomagają także długotrwale ujędrnić skórę i wygładzić zmarszczki, co w ciągu dnia zapobiega zbieraniu się fluidu i pudru w załamaniach skóry. 

Za nawilżające działanie kremu odpowiadają zawarte w nim, niezbędne w pielęgnacji anti-aging i przeciwzmarszczkowej, humektanty, w tym: skwalan i naturalny sok aloesowy. Ponieważ skóra wokół oczu nie ma gruczołów łojowych, to jest pozbawiona naturalnej ochrony przed przesuszaniem. Stosowanie nawilżającego kremu pod oczy to po prostu codzienny obowiązek, aby nie odczuwać dyskomfortu i szczypania charakterystycznego dla suchej cery. Krem zawiera także kompleks naturalnych ekstraktów roślinnych – znajdziemy ich aż sześć. Spośród nich warto szczególnie zaznaczyć obecność ekstraktu z komórek macierzystych jabłka. Pochodzący z naszego rodzimego pospolitego owocu składnik ma silne działanie opóźniające procesy starzenia się skóry i redukuje działanie wolnych rodników. Oprócz niego, za upiększające i kojące działanie kremu odpowiadają także ekstrakt z owoców truskawki, maliny, jeżyny i aceroli, które są naturalnym źródłem witamin, w tym witaminy C odpowiedzialnej za stymulowanie produkcji włókien kolagenowych oraz rozjaśnienie cery i wyrównanie kolorytu skóry. Ekstrakty te pomagają także uszczelnić i wzmocnić naczynka krwionośne, co zmniejsza widoczność mankamentów takich jak tzw. sińce pod oczami oraz pajączki.

Osobiście krem ten stosowałam także punktowo na policzku, gdzie miałam pęknięte naczynko, które mój kosmetolog zakwalifikował na zabieg laserowy. Po pół roku regularnego stosowania kremu wzmacniającego, ta czerwona plamka całkiem zniknęła i nie muszę odwiedzać gabinetu. Cena laserowego zamykania naczynek waha się od 250 zł do 1000 zł, więc jeżeli nie zależy nam na czasie, możemy z niego zrezygnować i zdać się na działanie naturalnych substancji w kosmetykach do codziennego stosowania.  

W kremie jest także mniej popularny składnik, bakuchiol, czyli tzw. roślinny retinol, który jest stosowany m.in. w tradycyjnych metodach chińskich i indyjskiej na dolegliwości skórne. Pomaga łagodzić stany zapalne i zakażenia bakteryjne, a w kosmetyce ceniony jest za działanie przeciwzmarszczkowe. Przeciwstarzeniowe działanie oparte jest także na ekstrakcie z kory jedwabnej akacji oraz kwasie fitowym, silnym antyoksydancie, który dodatkowo rozjaśnia przebarwienia skórne i uelastycznia naskórek.

Domowe sposoby na zmniejszenie cieni i obrzęków pod oczami

Chcąc wzmocnić działanie nocnego kremu pod oczy możemy go stosować po wieczornym domowym SPA. Płatki hydrożelowe do sprawdzony sposób, popularny w koreańskiej pielęgnacji, który zwiększa nawilżenie naskórka.

Możemy też wykonać delikatny masaż limfatyczny, który poprawi ukrwienie i usprawni przepływ limfy odpowiedzialnej za pojawianie się nocnych obrzęków. Rano pomogą nam chłodne kompresy. Pamiętajmy, aby podczas chłodzących okładów i masażu nie pocierać i nie naciągać skóry. Najlepiej użyć rollera, który doskonale współpracuje z olejkami, lub serum z masującą końcówką roll-on.