Jak podaje „Rzeczpospolita” w Polsce ma już niedługo pojawić się sklep luksusowej, francuskiej marki Hermès Paris. Będzie to pierwszy butik marki w tej części Europy. Otwarcie miało nastąpić we wrześniu tego roku. Dowiedzieliśmy się jednak, że wydarzy się to raczej w późniejszym terminie.  Butik Hermès będzie mieścił się w komercyjnych, prestiżowych przestrzeniach Hotelu Europejskiego (Raffles). Niedawno pisaliśmy Wam o rewitalizacji tego wyjątkowego miejsca TUTAJ.

Hermès to marka z bogatą tradycją. Powstała w Paryżu i istnieje od 1837 roku. Specjalizuje się głównie w projektowaniu i sprzedaży skórzanej galanterii (toreb, pasków, portfeli, butów) a także odzieży ( w tym kultowych apaszek) i perfum. Oferuje również kolekcje domowych tekstyliów, tapet, zastawy stołowej, a nawet mebli. Czekamy na pierwsze Birkin i Kelly Bag na Krakowskim Przedmieściu. Mamy nadzieję, że w butiku będzie też jeden z ostatnich projektów marki - chusta z surrealistyczną grafiką Warszawy "Animapolis" wyrysowana przez Jana Bajtlika.

Aktualizacja: Właśnie dowiedzieliśmy się, że otwarcie butiku nastąpi we wrześniu. Debiutem marki w Polsce zajmie się agencja pr The Icon Agency.