Jan Bajtlik to niezwykle utalentowany artysta grafik młodego pokolenia. Ma na koncie ilustracje dla "New York Timesa", międzynarodowe nagrody i dziesiątki wystaw. Bajtlik od jakiegoś czasu współpracuje z marką Hermès, dla której projektuje m.in. chusty. Jego najnowszy projekt to "Animapolis", jedwabna chusta w aż 10 wersjach kolorystycznych. Animapolis" to surrealistyczna wizja miasta opanowanego przez naturę i zwierzęta. Miasto inspirowane jest architekturą Warszawy, Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa i Nowego Jorku.

Miałem sen, w którym wszystkie zwierzęta i stworzenia z billboardów i wielkich nadmuchiwanych reklam ożyły i zdominowały miasto. Ci, którzy znają Warszawę znajdą szczegóły dotyczące tego miasta. -napisał na swom Instagramie, Jan Bajtlik.

Gwiazdą kolekcji jest Kluska, pies Jana Bajtlika. Kilka lat temu piesek został znaleziony w tekturowym pudełku w lesie. Artysta zaopiekował się suczką i uczynił z niej główną bohaterkę ilustracji "Animapolis". Kluska pojawia się na niej aż 18 razy!