Horoskopy wskazują, że lipiec będzie intensywnym miesiącem. Co na ten temat powiedzą nam liczby? Numerologia na lipiec 2023 zapowiada okres burzliwych zmian. Siódmy miesiąc kalendarzowy to 5 Miesiąc Uniwersalny. Wynika to z sumy miesiąca oraz roku, ponieważ 5 + 2 + 0 + 2 + 3 = 14, a 1 + 4 = 5

Numerologia na lipiec 2023 - nadchodzą zmiany

Piątka zawsze wiąże się z szybkim zwrotem akcji. Może wywołać w nas żądzę przygód oraz poprosić o wybranie wolności. Wibracja tej liczby to różnorodność kontrastująca z rutyną. Monotonne życie nie będzie nam dane. Ta energia z łatwością sprawi, że zechcemy rzucić wszystko pod wpływem impulsu. Tylko czy warto rezygnować z rzeczy, nad którymi tak ciężko pracowaliśmy? W lipcu zmiana dotknie każdej osoby. Jednym wyjdzie na dobre, a innych zaniepokoi. Zaufanie do Wszechświata i "poddanie się" to motywy przewodnie tego miesiąca. Wbrew pozorom zmiany wywołane liczbą 5 zawsze dotyczą naszego wyższego dobra. 

Lipiec to także świetny miesiąc na doświadczanie życia za pomocą pięciu zmysłów. Jako liczba ciała, 5 zachęca do zgłębiania wiedzy na temat otoczenia.

Te proste uziemiające czynności pozwolą ci przebrnąć przez sierpień:

 • Wypełnij swój dom kwiatami
 • Gotuj sobie zdrowe ulubione potrawy
 • Noś lekkie lniane lub jedwabne ubrania
 • Otaczaj się pięknymi widokami
 • Słuchaj swoich ulubionych piosenek
 • Pobłażaj sobie i rób to, co kochasz.

5 w numerologii - liczba transformacji

Liczba 5 jest mistrzem zmian, potrafiącym płynąć z prądem. Promuje rozwój w różnych środowiskach społecznych. Ciągnie ją do świeżej energii oraz nowych możliwości. W momencie, gdy życie zaczyna wydawać się przewidywalne, Piątka wywołuje nagłe zwroty akcji. Wyróżnia ją brak przywiązania. Niekontrolowana potrzeba wolności i doświadczania sprawia, że ​​5 nie w głowie znaczące relacje czy budowanie stabilności na lata. Tej liczbie brakuje uwagi, aby na dłużej się w coś zaangażować. Osoby o Drodze Życia 5 są ciekawe świata, pragną różnorodności i dobrze prosperują w ryzykownych sytuacjach. 

Horoskop na lipiec dla wszystkich znaków zodiaku >>

Piątka łatwo się nudzi i na siłę szuka nowych doświadczeń, aby stłumić w sobie potrzebę stabilności.

Uważaj, aby w lipcu nie rzucić wszystkiego dla pierwszej lepszej rzeczy, która przykuje twoją uwagę. Piątka może sprawić, że wszyscy poczujemy się rozproszeni i niezdolni do skupienia się, dlatego ten miesiąc nie sprzyja poświęcaniu całej siebie dla czegoś nowego. Lepiej się przyglądać i spędzać czas z ludźmi, którzy nas inspirują. Będzie do jednak korzystny czas na zmianę pracy lub kierunku studiów. Warto podążać za głosem serca. 

Ekaterina Demidova/Getty Images

Piątka w numerologii oznacza:

 • Elastyczność
 • Ryzyko
 • Nieobliczalność
 • Towarzyskość
 • Spontaniczność
 • Niepokój
 • Wolność
 • Niezależność
 • Niestabilność

W talii Tarota karta z numerem 5 to Arcykapłan. Jest orędownikiem nauki i działa jako posłaniec między ludźmi a niebiosami. Piątym znakiem zodiaku jest Lew, który uosabia energię tej liczby. Znaki Panna i Bliźnięta są również związane z Piątką - wyróżnia je ciekawość oraz nieustanna żądza zdobywania nowej wiedzy. 

Pozytywy liczby 5? Ciekawa natura prowadzi ją do przeżywania ekscytujących przygód, których wielu ludzi nigdy nie doświadczy. Uczy się poprzez eksperymentowanie. Dzięki swojej elastyczności łatwo odnajduje się w każdej sytuacji. Brak przywiązania do emocji pozwala jej na większą swobodę w wyrażaniu siebie. Pięć jest odkrywcą. Wie, że jednym z najlepszych sposobów poznawania świata jest interakcja z ludźmi. Kwitnie, gdy przebywa w towarzystwie, a nowe znajomości dostarczają jej niespotykanych wrażeń. 

Najszczęśliwszy dzień w miesiącu - 7 lipca

Lipiec wibruje też energią liczby 7 jako siódmy miesiąc kalendarzowy. Już wkrótce doświadczymy szczęśliwej daty 07.07, w której wydarzy się coś szczególnego. Dwie Siódemki reprezentują duchowe mistrzostwo, a nawet cuda. Tego dnia dowiemy się, czy znajdujemy się na dobrej drodze. Poczujemy, że Wszechświat ma nas w swojej opiece. Nasze prośby wreszcie zostaną wysłuchane. Co ciekawe, w tym samym czasie na niebie otworzy się Brama Syriusza. To aspekt astrologiczny, w którym gwiazda Syriusz ustawia się w jednej linii ze Słońcem. Stwarza portal posyłający na ziemię energię o wysokiej częstotliwości. Reprezentuje wolność i popycha nasz wewnętrzny rozwój. Potraktuj to jako zachętę do pogłębienia swojej praktyki duchowej, pracy nad wymagającym projektem lub większej swobody w wyrażaniu siebie.