Horoskop na lipiec zapowiada miesiąc pełen wrażeń. Już nie możesz doczekać się urlopu? Nie licz na to, że wkrótce wypoczniesz. Kosmos rozpali się do czerwoności pod wpływem retrogradacji Wenus. Oliwy do ognia doleją Węzły Księżycowe zmieniające swoje znaki zodiaku. To, na co nie czuliśmy się gotowi, wydarzy się właśnie teraz. 

Wenus w retrogradacji

Sprawy sercowe zawrócą nam w głowie, gdy Wenus rozpocznie retrogradację. Problemy w relacjach wypłyną na powierzchnię. Zmierzymy się z trudnymi prawdami o miłości, które mają wywołać głębokie przebudzenie. Związki się posypią, a single rozczarują. Niestety, lipiec nie wróży letniego love story ze szczęśliwym zakończeniem.

Duchowa Brama Syriusza

Kołem ratunkowym na ten miesiąc będzie astrologiczna Brama Syriusza. To duchowy portal o wysokich wibracjach, który wspiera rozwój i uzdrawianie duszy. W lipcu dawaj z siebie wszystko, co najlepsze, każdego dnia. Okaż cierpliwość. Ze spokojem podejdź do zachodzących zmian. Twoja droga przez życie stanie się wyboista, lecz na jej końcu czeka cię nagroda. 

Jak przetrwać lipiec? Sztuczka polega na tym, aby płynąć z prądem życia, zamiast ratować to, co już nie działa.

2 lipca: Wenus w kwadraturze do Urana

Wenus znajduje się obecnie w fazie cienia, przygotowując się do retrogradacji. Na początku lipca otrzymamy wgląd w motywy dotyczące naszych związków. Obecność Urana wskazuje na rozczarowanie w miłości. Nie ignoruj znaków lub czerwonych flag, jakie ujawnią się przed tobą tego dnia.

3 lipca: pełnia Księżyca w Koziorożcu

Pełnia Księżyca w Koziorożcu pomoże nam przezwyciężyć trudności. Ta faza obdarza motywacją i determinacją, by sprostać wszystkim zadaniom. Nieważne z jakim lękiem się borykasz, jesteś w stanie samodzielnie go pokonać. Nastaw się na sukces. Uziemiające wibracje Koziorożca pozwalają poczuć w życiu więcej stabilności. Weź odpowiedzialność za swoje działania. Jeśli stoisz w obliczu trudnego wyzwania, ta pełnia, jak latarnia, wskaże ci kierunek. 

4 lipca: Brama Syriusza

Spotkanie Słońca z gwiazdą Syriusz otworzy portal o wysokiej częstotliwości. Syriusz jest uważany za bardzo ważną gwiazdę w wielu  kulturach. Jego wibracje wyostrzają zmysły i zwiększają zdolności parapsychiczne. Wspiera manifestacje oraz inspiruje, by mierzyć wysoko.Ten dzień posłuży medytacji, wyznaczaniu intencji i oczyszczaniu własnego pola energetycznego.

10 lipca: Mars w Pannie

Ognista planeta działania przejdzie do ugruntowanej Panny. Oto wspaniały aspekt wspierający zdrowie i dobrego samopoczucie. Zadbaj o siebie, trenuj miłość własną oraz podejmij działania na rzecz swojego zdrowia. Nie wahaj się prosić o pomoc innych ludzi. Panna podsunie ci pod nos właściwych ludzi we właściwym czasie. 

17 lipca: księżyc w nowiu w Raku

Nów Księżyca w Raku ożywi nasze dusze i przypomni, co jest naprawdę ważne. Energia tej fazy da nam odwagę, aby stanąć w swojej obronie. Wsłuchajmy się w głos swojego serca. Podążajmy za tym, do czego przekonuje nas intuicja. Tego samego dnia Węzły Księżycowe (karmiczne punkty zwrotne) zmienią znaki zodiaku. Lekcje Byki i Skorpiona zostały zakończone, a Węzły przenoszą się do Barana i Wagi. Powitamy jakiś nowy początek oraz uwolnimy się z kajdanów przeszłości.

22 lipca: retrogradacja Wenus w Lwie

Stosunkowo rzadka retrogradacja Wenus to kosmiczne wydarzenie roku 2023. Wenus jest planetą miłości, związków, piękna, pieniędzy i rzeczy, które cenimy. Gdy się "cofa", ów motywy zostają podkreślone. Lew jest skoncentrowany na sercu, a więc sprawy miłosne staną się wyzwaniem. Doznamy przebudzenia w relacjach, które dla niektórych będzie wiązać się z rozstaniem. Staniemy na rozstaju dróg. 

22 lipca: rozpoczyna się sezon Lwa

Słońce przechodzi z wrażliwego Raka do przebojowego Lwa. W tym czasie poczujemy się ożywieni. Wypełni nas pasja i inspiracje. Jednak przez retrogradację Wenus możemy zmagać się z tym, co do kogoś czujemy. Będziemy podatni na konflikt osobą, z którą czujemy się niekomfortowo. Sezon Lwa przypomni, aby podążać za naszym wewnętrznym kompasem.

23 lipca: retrogradacja Chirona

Chiron, asteroida znana jako "Ranny Uzdrowiciel", rozpocznie retrogradację. Czas przepracować głębokie rany, które na zawsze wryły się w naszym wnętrzu. Starożytny Chiron zachęca do zamienienia słabości w supermoce. Oto wspaniały czas na znalezienie w sobie uzdrowienia. 

27 lipca: Koniunkcja Merkurego z wsteczną Wenus

Merkury i wsteczna Wenus spotkają się w znaku Lwa. Czas podjąć rozmowę na temat rzeczy, które cię niepokoją. W tym dniu może dojść do uzdrowienia relacji poprzez wypowiadane słowa. Zastanów się nad sprawami spędzającymi ci sen z powiek. Szczerością rozwiążesz każdy konflikt.