Co tak naprawdę mówią o nas nasze ubrania? Czy konkretny kolor swetra albo krój spodni naprawdę zdradzają nasz charakter i styl życia? Dlaczego niektóre rzeczy potrafią nas rozczulić, a inne pamiętamy przez całe życie? Jakie historie opowiada zawartość naszych szaf? Na te i inne pytania będzie próbował odpowiedzieć nowy serial dokumentalny Netlfix - "Worn Stories" - który powstał na podstawie bestsellerowej książki Emily Spivack pod tym samym tytułem. W swojej publikacji Spivack zebrała ponad sześćdziesiąt historii osób związanych m.in. z kulturą i sztuką o ich ukochanych ubraniach oraz codziennych i tych niezwykłych historiach, którym towarzyszyły. Na zwierzenia udało jej się namówić chociażby artystkę Marinę Abramovic, która opowiadała o butach, w których szła po Wielkim Murze Chińskim, projektantkę Cynthię Rowley i jej szczęśliwą szarfę Girl Scout czy piosenkarkę Rosanne Cash, której ukochanym elementem garderoby jest fioletowa koszula, należąca niegdyś do jej ojca, Johnny'ego Casha. Wśród bohaterów książki pojawiają się też chociażby Greta Gerwig, Heidi Julavits, John Hodgman, Brandi Chastain, Marcus Samuelsson, Piper Kerman, Maira Kalman, Sasha Frere-Jones, Simon Doonan, Albert Maysles, Susan Orlean, Andy Spade, Paola Antonelli, David Car i Andrew Kuo.

9 nowości na Netflix, które musisz obejrzeć w tym miesiącu. Wciągające filmy i seriale, romantyczne historie i trzymająca w napięciu akcja>>

Teraz po tę lekturę sięga Netflix i na jej podstawie tworzy dokumentalny serial o modzie "Worn Stories", który w podobnym stylu pokaże odkrywcze spojrzenie na ubrania i opowie o tym, jak to co nosimy tworzy naszą tożsamość, może być tarczą, opowiadać historie albo wpływać na nasze emocje. 

"Worn Stories" - w polskiej wersji "Znoszone Historie" - na platformie pojawią się już 1 kwietnia, a nad adaptacją czuwali Jenji Kohan (scenarzystka "Orange Is the New Black" oraz wybranych odcinków "GLOW", "Kochane kłopoty" i "Seks w wielkim mieście") i Morgan Neville (reżyser "Song Exploder", "Ugly Delicious", "Abstrakt: Sztuka designu" czy "O krok od sławy"). "W tym zabawnym, szczerym i wzruszającym serialu dokumentalnym prawdziwi ludzie przedstawiają fascynujące i dziwaczne historie wokół swoich najbardziej znaczących części garderoby" zapowiada swoją nowość Netflix. Pierwszy trailer "Znoszonych Historii" możecie obejrzeć poniżej:

"New Amsterdam" to serial, który od kilku tygodni króluje na Netflix. Dlaczego polscy widzowie pokochali ten tytuł?>>