1. "Firefly Lane", premiera: 3.02.2021

Adaptacja powieści Kristin Hannah. To historia dwóch przyjaciółek, Kate i Tully. Znają się od czasów szkolnych, ale czy ich relacja przetrwa? "Fabuła obejmuje ponad trzy dekady, a wydarzenia rozgrywają się na niespokojnym północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. (...) Przez trzydzieści lat Tully i Kate podnoszą się na duchu, ratując przyjaźń przed sztormami – zazdrością, wściekłością, zranieniem, żalem. I gdy już myślą, że nic im nie jest straszne, jeden akt zdrady rujnuje ich relacje, wystawiając odwagę i przyjaźń kobiet na ostateczną próbę"

To pierwsza rola Katherine Heigl po czteroletniej przerwie. Aktorka ma pojawić się jeszcze w filmie "Tożsamość strachu". 

Netflix: nowości na luty 2021. Co warto obejrzeć? >>

 

2. "Malcolm i Marie", premiera: 5.02.2021

Malcolm i jego dziewczyna Marie  wracają do domu z premiery filmu Malcolma i czekają na pierwsze recenzje krytyków. Wieczór przybiera jednak niespodziewany obrót, gdy na jaw wychodzą wcześniej niewypowiedziane na głos prawdy o ich związku, co wystawia ich miłość na próbę. W rolach głównych: Zendaya i John David Washington. 

“Malcolm & Marie” to jedna z pierwszych produkcji, które w całości powstały w czasie pandemii. Scenarzystą, producentem i reżyserem jest Sam Levinson, twórca serialu "Euforia".

 

3. "Ostatni Paradiso", premiera: 5.02.2021

Włochy, lata 50. XX w. Namiętny pięknoduch marzy o miłości, sprawiedliwości i lepszym życiu, ale wszystkiemu zagraża zakazany romans. Na podstawie prawdziwych wydarzeń. 

 

4. "Nowiny ze świata", premiera: 10.02.2021

Ekranizacja powieści Paulette Jiles. 1870 rok. Wdowiec i weteran wojenny Jefferson Kyle Kidd, podróżuje przez Teksas, informując ludzi o najnowszych zdarzeniach ze świata. Jego praca już wkrótce stanie się całkiem niepotrzebna, ze względu na rozwój prasy drukowanej. W trakcie jednej z podróży Kidd zgadza się za pieniądze przetransportować do San Antonio 10-letnią Johannę. Z czasem między starzejącym się mężczyzną a dziewczynką narodzi się silna więź.

W roli głównej wystąpił Tom Hanks. Za scenariusz i reżyserią odpowiada Paul Greengrass, autor takich produkcji jak "Lot 93", "Kapitan Phillips", "Ultimatum Bourne'a", "Krucjata Bourne'a", czy "Krwawa niedziela".

 

5. "Na miejscu zbrodni: "Zaginięcie w hotelu Cecil", premiera: 10.02.2021

Hotel Cecil okrył się złą sławą, gdy zaginęła mieszkającą w nim Elisa Lam. Twórca „Taśm Teda Bundy’ego” zaprasza na nowy dokument poświęcony mrocznym zbrodniom. 

 

6. "Na celowniku", premiera: 11.02.2021

Małżeństwo Davida i Nadji przechodzi przez kryzys. Gdy kobieta zachodzi w ciążę, para postanawia dać sobie drugą szansę, dlatego wybierają się na wyprawę narciarską w północnej Szwecji. Po kłótni z miejscowymi myśliwymi ich romantyczny wypad powoli zaczyna się jednak zmieniać w koszmar. Wkrótce na ich namiocie pojawia się czerwony znak celowniczy, więc oboje muszą uciekać w mroźną dzicz. Ich jedynym "towarzystwem" w niebezpiecznych górach są tylko mierzący do nich łowcy. Jakby problemów było mało, podczas sadystycznego polowania o parę upomina się też jej zapomniana przeszłość.

 

7. "Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze", premiera: 12.02.2021

Ostatni rok nauki w liceum Lara Jean zaplanowała co do dnia. Jej idealny, romantyczny związek z Peterem rozwija się dokładnie tak, jak powinien. Wizja wspólnych studiów sprawia, że dziewczyna nie może się doczekać tego kroku w dorosłość. Wszystko jest perfekcyjne! Do czasu. Na Larę Jean i jej rodzinę spada lawina nieoczekiwanych wiadomości. Wszystko, co było zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, trzeba wyrzucić do kosza. Czy Lara Jean i Peter przetrwają kolejną burzę, która nadciąga nad ich związek?

Ostatnia część trylogii "Do wszystkich chłopców", którą oparto na bestsellerowych powieściach Jenny Han. Na ekranie znów pojawią się Lana Condor i Noah Centineo.

 

8. "Plemiona Europy", premiera: 19.02.2021

Jest rok 2074. W następstwie tajemniczej globalnej katastrofy wybucha wojna między plemionami, które wyłoniły się z ruin Europy. Trójka rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlan - Kiano, Liv i Elja – zostaje rozdzielona i zmuszona do wytyczenia własnych ścieżek w pełnej akcji walce o przyszłość nowej Europy. “Plemiona Europy to ukłon w stronę gatunku science fiction. Serial przedstawia ekscytujący świat, który dopiero staje na nogi po tajemniczej katastrofie, a na końcu daje nadzieję na nowy początek dla Starego Kontynentu" - ujawnił Philip Koch, showrunner i twórca serialu.

W rolach głównych: Emilio Sakraya, Henriette Confurius, David Ali Rashed

 

9. "O wszystko zadbam", premiera: 19.02.2021

Nieuczciwa opiekunka prawna bez skrupułów okrada leciwych podopiecznych z oszczędności życia. Nie inaczej miało być i tym razem, dopóki nie okazało się, że nowa ofiara nie jest bezbronną staruszką, na jaką wygląda. Występują Rosamund Pike, Peter Dinklage, Eiza González, Dianne Wiest i Chris Messina.