Po odejściu z wojska w 1942 roku, Dior odgrywał kluczową rolę jako główny projektant dla marki Lucien Lelong. Pięć lat później założył własną markę i wprowadził przełomowy "New Look". Ten rewolucyjny styl, charakteryzujący się sylwetką klepsydry i spódnicą do łydki, podważał utylitarną modę dominującą podczas II wojny światowej.

Seria obiecuje intymne spojrzenie na atelier i ubrania stworzone przez Christiana Diora poprzez współpracę z domem mody Dior.

W rolę Christiana Diora wcielił się Ben Mendelsohn. Akcja serialu koncentruje się na jego zaciekłej rywalizacji z Coco Chanel, graną przez Juliette Binoche, której luźne fasony wyraźnie kontrastowały z podkreślonymi taliami i ustrukturyzowanymi kreacjami Diora. Fabuła nie ogranicza się tylko do ich konkurencyjnych biznesów, ale zagłębia się również w życie osobiste ikon mody. Podczas gdy Chanel w czasie wojny współpracowała z nazistami, siostra Diora, Catherine, została aresztowana, torturowana i internowana w obozie koncentracyjnym Ravensbrück za zaangażowanie we francuski ruch oporu.

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się także Maisie Williams jako Catherine Dior, Michael Carter jako Maurice Dior i John Malkovich jako projektant Lucien Lelong. Jack Antonoff jest producentem współczesnej ścieżki dźwiękowej do "The New Look", zawierającej covery utworów z początku i połowy XX wieku wykonywanych przez artystów takich jak Lana Del Rey, Bleachers, Florence Welch, Matty Healy (The 1975), Beabadoobee i Nick Cave.

Premiera pierwszych trzech odcinków "The New Look" odbędzie się 14 lutego, z kolejnymi emisjami w każdą środę do 3 kwietnia.