Fani serialu mogą podziękować kostiumografce Danie Covarrubias za charakterystyczną garderobę Mabel. Covarrubias stworzyła stylizacje, które łączą mieszane wzory i jesienną paletę kolorów, tworząc z Mabel Mora ikonę mody. Gdy przyjrzymy się bliżej swetrom Mabel i roli, jaką odgrywają w kształtowaniu jej postaci, staje się oczywiste, że jej styl to coś więcej niż tylko ubranie; to narzędzie do opowiadania historii, które dodaje głębi jej bohaterce.

Przytulność przede wszystkim

W świecie "Only Murders in the Building", w którym detektywi-amatorzy rozwiązują zagadki zabójstw w swoim apartamentowcu na Upper West Side, najważniejszy jest komfort. W miarę odkrywania nowych wskazówek, bohaterowie polegają na dzianinach, aby podtrzymywać przytulną atmosferę, bez względu na to, jak mrożąca krew w żyłach może być scena morderstwa. Covarrubias wykorzystuje szereg otulających swetrów, aby przeciwstawić je makabrycznemu kontekstowi, łagodząc brutalność serialu.

Jak powiedziała Covarrubias: "Jeśli jest to scena rozgrywana w pomieszczeniu, myślę głównie o tym, co jest na górnej połowie [Seleny]. Szukam niesamowitego swetra. Patrzę na dzianinę, która ma naprawdę unikalny wzór lub naprawdę interesującą teksturę, dzięki czemu kamera może ją wychwycić. Czasami jest oversize, czasami ma piękny, jaskrawy kolor. Musi mieć w sobie coś kultowego lub dramatycznego".

Selena Gomez w swetrze &Other Stories / Hulu

Swetrowy storytelling

Opisując styl Mabel jako połączenie Nancy Drew, Cher z "Clueless" i Corey Mason z "Empire Records", Covarrubias wyjaśnia swoje podejście: "To połączenie przytulności i kopa. Zawsze staram się stylizować stroje za pomocą rzeczy, które można uznać za stereotypowo kobiece lub męskie i mieszać je - wprowadzając zarówno twardsze, jak i bardziej delikatne elementy" - mówi. Paleta nagietkowych kolorów subtelnie nawiązuje do teksańskich korzeni Gomez i jej meksykańskiego dziedzictwa, oddając hołd znaczeniu nagietka w kulturze meksykańskiej jako symbolu żalu, smutku, kreatywności i pasji, co doskonale odzwierciedla złożoną postać Mabel.

Selena Gomez w swetrze RE/DONE / Hulu

Zamiłowanie Mabel do grubych, grubych swetrów odróżnia jej wyczucie mody od jej współ-detektywów, Steve'a Martina i Martina Shorta, którzy często decydują się na jedwab, satynę lub bawełnę. Covarrubias wyjaśnia: "Jej postać jest dziewiarką, więc chcieliśmy znaleźć naprawdę wspaniałe grube, luźne dzianiny, które wyglądałyby tak, jakby sama je zrobiła".

Ewolucja stylu Mabel

W pierwszym sezonie garderoba Mabel zawierała szereg krzykliwych kolorów i miękkich faktur, w tym żółte sztuczne futro, dżinsy poplamione farbą, tęczowe dzianiny, różowe pióra, karmazynowy winyl i biały kożuch. Sezon drugi kontynuował ten schemat z podobną paletą kolorów, ale bardziej odważnymi stylizacjami, inspirowanymi książkami Hardy Boys, które Mabel czytała w dzieciństwie. Jej garderoba zawierała jasne błękity, turkusy, czerwienie i złoto, a wiele z tych ubrań zostało wyszperanych w second-handach w Brooklynie, gdzie mieszka Covarrubias. W trzecim sezonie, żywe kolory zostały przeobrażone w profesjonalne stylizacje odpowiednie do teatralnej scenerii najnowszej kryminalnej zagadki.

Selena Gomez w swetrze z Revolve / Hulu

Widzowie serialu, którzy pasjonują się modą, z pewnością zastanawiają się, skąd Covarrubias bierze te kultowe swetry. Kostiumografka zdradziła, że znaczna część garderoby Mabel pochodzi z sieci sklepów & Other Stories, znanej ze stylowych i cenowo przystępnych ubrań. Biorąc pod uwagę potrzeby dużej obsady i ryzyko uszkodzenia garderoby podczas scen akcji, zespół kostiumowy ściśle kontroluje budżet, dlatego większość swetrów mieści się w przedziale cenowym od 50 do 200 dolarów.

Przejrzyjcie galerię, żeby napatrzeć się więcej swetrowych stylizacji Seleny w roli Mabel: