Nowy Fine Dining: wielki powrót festiwalu

Polski fine dining odradza się w nowej postaci, a wraz z nim powraca najważniejsze wydarzenie sezonu, czyli Nowy Fine Dining. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest nowej tożsamości i próbie zdefiniowania najwyższej próby kulinariów w Polsce. Po raz pierwszy w Festiwalu wezmą udział też restauracje, które najwyższy poziom restauracyjny i kulinarny reprezentują w bardziej codziennym wydaniu.

Pandemia spowodowała zerwanie z trendami, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej stanowiły prawdziwą sensację. Pod wpływem zachodzących zmian Szefowie Kuchni i restauracje zaczęli poszukiwać nowej tożsamości i nowego miejsca na mapie kulinarnej i restauracyjnej, dokonując m.in. rekonstrukcji menu. Laboratoryjne modyfikacje ustąpiły miejsca fascynacji prostymi, naturalnymi składnikami najwyższej jakości. 


Do głosu dochodzi gotowanie zgodne z terroir i holistyczne spojrzenie na składniki. Przemiana zachodzi głównie w sferze produktów. Przestają liczyć się tylko najdroższe elementy. Fine dining dostosowuje do otoczenia ekonomicznego i obostrzeń, ale dynamicznie wróci do czasów rezerwacji stolika z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem 

– zaznacza Jacek Krawczyk, prezes Bocuse d’Or Poland. Nowy Fine Dining to przede wszystkim autorskie receptury, momenty i slowfoodowa celebracja. 

Na Fine Dining nie składają się tylko dania na talerzu, ale również przeżycia towarzyszące. Wszystko jest ze sobą spójne, tworząc integralne doświadczenie. To ukoronowanie pracy każdego Szefa Kuchni, ponieważ serwuje Gościom to, co ma najlepsze do zaoferowania 

– wyjaśnia Milena Kaszuba-Janus z „Nowości Gastronomicznych”.

Nowy Fine Dining: gdzie odbędzie się festiwal?

Nowy Fine Dining to odkrycie świata najbardziej renomowanych restauracji typu fine dining z takich miast i regionów jak Kraków, Łódź, Poznań, Silesia, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. W Festiwalu biorą udział zarówno restauracje postrzegane jako ekskluzywne, jak i te codzienne. W samej Warszawie Goście odwiedzą ponad 20 restauracji, w tym: InAzia, N31, Klonn, Belvedere Łazienki Królewskie, Dyletanci i Venti-tre. Podczas Festiwalu zadebiutują m.in. stołeczne Gardens by Fort, Ceviche Bar, Klonn, czy Stara Wozownia w Pałacu Mała Wieś.

Nowy Fine Dining: co czeka na nas podczas Festiwalu?

Najwybitniejsi Szefowie Kuchni z wiodących restauracji w kraju zaserwują Gościom autorskie pięciodaniowe menu spoza karty, w specjalnej festiwalowej cenie 139 zł (z Visa 30zł rabatu), a do każdego posiłku Goście otrzymają festiwalowy koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic Water. Każdy z Szefów Kuchni nadaje swojej twórczości kulinarnej niepowtarzalny, artystyczny wyraz, dlatego wybór jednej restauracji naprawdę nie należy do najłatwiejszych!  Ale rezerwacji warto dokonać już dziś, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych stolików i najbardziej pożądanych restauracji w festiwalowych miastach. Wszystkie propozycje festiwalowych restauracji oraz oferowane przez nie menu znajdują się na stronie www.FineDiningWeek.pl.