Michalina Olszańska dołączyła do obsady serialu „Wiedźmin”

W serialu „Wiedźmin” od początku nie brakowało polskich akcentów. I wcale nie kończyły się one na nazwiskach Andrzeja Sapkowskiego czy Tomka Bagińskiego. Jedna z kluczowych scen pierwszego sezonu została nagrana w Zamku Ogrodzieniec, a w epizodycznej roli wystąpił Maciej Musiał. Wraz z kolejnymi sezonami serial nabiera rozmachu. Ostatnio ogłoszono, że ekipa poszerzyła się o grono sześciu nowych aktorów. Wśród nich znalazło się miejsce dla Michaliny Olszańskiej. Wiadomo już, że gwiazda filmu „Córki Dancingu” i serialu „1983” zagra czarodziejkę. Na razie nie ujawniono imienia bohaterki.

„Wiedźmin” – trwają prace nad trzecim sezonem serialu

Tymczasem prace nad trzecim sezonem serialu trwają w najlepsze. Według pogłosek nagrania mają zakończyć się we wrześniu, a premiera nowych odcinków planowana jest na 2023 rok. Niedawno Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra widziani byli na Saharze w Maroku i w Południowej Walii. Fani już dopatrują się na zdjęciach z planu kolejnych nieścisłości i odstępstw od książkowego oryginału. Tym razem ich niezadowolenie wzbudziło ukazanie Yennefer z mieczem na plecach. W sadze autorstwa Sapkowskiego czarodziejka polegała na swoich magicznych umiejętnościach, nie władała za to bronią. Sama scena ma ukazywać starcie Ciri, Yennefer i Gertala z Riencem – magiem ognia, który w poprzednim sezonie ścigał księżniczkę Cintry. Podobna walka nie pojawia się w kanonie, co także wywołało niepokój książkowych purystów. 

Pomimo głosów krytyki produkcja Netfliksa cieszy się dużą popularnością. Serial inspirowany serią o Geralcie z Rivii wynikami oglądalności pobił hity takie jak „Sex Education” czy „You”. Chociaż mniej entuzjastyczna część fandomu wnioskowała o usunięcie Lauren S. Hissrich ze stanowiska showrunnerki, to serial ma na koncie również pozytywne recenzje. Jedna z nich pochodzi od samego Sapkowskiego, który pochwalił twórców netfliksowskiego „Wiedźmina”: „Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że sezon 3. będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem”.