"Wiedźmin 2" - ile godzin oglądania naliczono na Netfliksie?

Platforma streamingowa Netflix, na której dostępny jest najnowszy sezon "Wiedźmina", ujawniła pierwsze dane dotyczące oglądalności drugiej części serialu. Okazuje się, że tytuł był oglądany przez... 142 miliony godzin! I to w ciągu zaledwie pierwszych trzech dni! Natomiast to, jakie miejsce na liście zajmuje serial dowiemy się później, ponieważ Netflix ujawnia takie dane dopiero po 28 dniach od premiery. Mimo, że 142 miliony godzin to zawrotna liczba, na przodzie wciąż znajduje się "Dom z papieru". Pierwsza część piątego sezonu odnotowała 201,91 mln godzin odtworzeń, natomiast druga część osiągnęła wynik 189,92 mln godzin. 

Którą produkcję Netflix przebił "Wiedźmin"?

Dobra wiadomość jest taka, że "Wiedźmin" osiągnął lepsze wyniki od innych ostatnich premier Netfliksa. Serial inspirowany powieścią Sapkowskiego o Gerlatcie z Rivii, osiągnął lepsze wyniki oglądalności niż 3. sezon "Sex education", który odnotował 125,77 mln godzin oglądania oraz 3. sezon "You" - jego wynik to 133,12 mln godzin. 

Jakie recenzje zebrała najnowsza część "Wiedźmina"?

Serial wywołał niemałą burzę wśród fanów. Zdania na temat najnowszego sezonu "Wiedźmina" są niezwykle podzielone, ponieważ nie wszystkim serial się spodobał. W internecie pojawiła się nawet petycja, aby usunąć Laurę S. Hissrich z dalszych prac nad serialem.

Chciałem być wyrozumiały, ale gdzieś tak po czwartym odcinku machnąłem ręką i stwierdziłem, że dawno nie widziałem głupszego scenariusza (a oglądałem "Kroniki Shannary" i ostatnio "The Wheel of Time"!). Drugi sezon jest scenariuszowo gorszy niż produkcja serialowa Marka Brodzkiego - napisał na Facebooku znawca popkultury, Artur Kurasiński

Oczywiście nie brakuje też pozytywnych komentarzy dotyczących najnowszej części kultowego serialu. O taki pokusił się twórca pierwowzoru - Andrzej Sapkowski. Autor pogratulował całemu zespołowi pracującemu przy produkcji "Wiedźmina" przyznając, że ekranizacja jego powieści to nie lada wyzwanie. 

Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że trzeci sezon będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem - napisał Andrzej Sapkowski