"MC": nowy numer Maty właśnie pojawił się w sieci

Wstałem jak co dzień rano, no i ku**a znów to samo

Pół Polski chce mnie pobić, pół Polski bije brawo

Zaczyna Mata w swoim nowym nowym numerze zatytułowanym "MC", który właśnie trafił do sieci i w zaledwie 14 h zdobył prawie 380 tys. odtworzeń na YouTube. Dalej w tekście raper nawiązuje do takich głośnych wydarzeń ostatnich tygodni jak jego współpraca z McDonalds, jej licznej krytyki w sieci, a także do słów swojego ojca, Marcina Matczaka, który w rozmowie z "Polityką" powiedział, że jego zdaniem, aby osiągnąć sukces, trzeba pracować nawet 16 godzin na dobę.
Jakimi dokładnie słowami Mata skomentował te sytuacje?

Mata komentuje swoją współpracę z McDonald's

Przypomnijmy, że w połowie października do sieci trafiły pierwsze informacje na temat współpracy Mata i McDonald's. Już wtedy pojawiły się pierwsze głosy krytyki, ponieważ 21-letni raper, który ma ogromny wpływ na swoich młodych odbiorców a także kreowanie pośród nich trendów, wspiera fastfoodowego giganta i przemysł mięsny. Jednak negatywny odzew był jeszcze większy tuż po premierze swojej drugiej płyty "Młody Matczak", kiedy zaserwował swoim fanom w McDonald's zestaw Maty, w którego skład zestawu wchodził napój MatchakLatte, Potrójny Ch33seburger oraz średnie frytki. Chociaż cała akcja była komercyjnym hitem, ponieważ firma zanotowała jeden z najlepszych tygodni sprzedaży w historii polskiego oddziału, sam zestaw okazał się jednak klapą i spotkał się z negatywnym odzewem odnośnie swojej jakości i smaku. W związku z niezadowoleniem konsumentów z jakości matchy sieć fastfoodowa umożliwiła jednak wymienienie napoju na dowolny, powiększając jednocześnie jego rozmiar. 

Jeden z najgłośniejszych głosów krytyki za zestaw Maty pojawił się ze strony Mai Staśko, która w opublikowanym przez siebie filmie wyrzuciła zestaw rapera i negatywnie odniosła się do jego współpracy z siecią fastfoodową. Jak odpowiedział na to Matczak?

Czasem 16 godzin dziennie siedzę w studiu, no a czasem na kanapie
Ale wstaję po południu i nie tyram na etacie, dlatego szanuję pracę, ty wylewasz matcha latte, głupia pi**o
Jak to wbiłem w kwestii dziury ozonowej, skoro prosiłem prezesa, żeby zrobili schabowe
Jakbym tego nie wziął, to i tak by to wziął Sobel
A zabito tyle krów, ile w Chinach ginie w dobę, i tak w chu*

Pierwszy wers nawiązuje do głośnych ostatnio słów ojca Maty, a kolejne wersy to już diss na aktywistkę Maję Staśko oraz komentarz do swojej współpracy z McDonald's. To kolejny raz kiedy raper w swoich numerach odpowiada na krytykę, z którą sie spotyka. Wydany na początku tego roku numer "Patoreakcja" jest przecież odpowiedzią na wcześniej nagraną "Patointeligencję" oraz wszechobecną dyskusję na jej temat. 

Posłuchaj najnowszego kawałka Maty "MC"