"Żar (Tak To Robię)"

"Chcieliśmy sprowokować ludzi do życia w zgodzie ze sobą, wbrew presji, której źródłem są wszechobecne oczekiwania ze strony społeczeństwa, rodziny, czy przyjaciół. Warto iść własną ścieżką, ale do tego potrzeba odwagi, dlatego powstał ten utwór - róbcie swoje i bądźcie autentyczni, bo tylko to się liczy" - brzmi opis teledysku do najbardziej niespodziewanej premiery muzycznej tego roku. PRO8L3M i Brodka połączyli siły w ramach najnowszej odsłony kampanii „Tak To Robię” marki Ballantine’s i stworzyli wyjątkowy utwór, w którym zachęcają do niepoddawania się presjom i życiu w zgodzie ze sobą. Premiera piosenki i teledysku odbyła się 13 stycznia - posłuchajcie:

Poza schematami 

PRO8L3M i Brodka to od początku artyści absolutnie niezależni. Wiele platynowych i złotych płyt, granie na scenach największych festiwali oraz setki tysięcy sprzedanych CD nie zmieniły ich podejścia do swojej twórczości. Oboje udowodnili, że na rynku muzycznym istnieje miejsce na poszanowanie indywidualności artystów. Brodka wymyka się schematom, nie boi się eksperymentować z różnymi gatunkami. PRO8L3M to z kolei jeden z najbardziej bezkompromisowych artystycznie, rapowych duetów, który z każdym kolejnym wydawnictwem otwiera nową, immersyjną narrację i eksploruje nowatorskie kierunki produkcyjne. Tworząc premierowy utwór, podobnie jak w ich osobistych doświadczeniach, artyści postawili na podążanie własną drogą.

Projekt "Tak To Robię" marki Ballantine’s poprzez indywidualności pokazuje i inspiruje wszystkich do dokonywania wyborów w zgodzie ze sobą często wbrew presjom otoczenia. To jednak nie pierwszy raz, gdy w komunikatach marki odkrywamy nawiązanie do autentyczności i zachęcanie do pozostawania wiernym samym sobie. Hasło "Stay True!" w przypadku nowej odsłony projektu staje się jednak czymś znacznie więcej - w zrealizowanym przez duet Andiamo i dom produkcyjny SHOOTME teledysku do utworu „Żar (Tak To Robię)”, nie zobaczymy fikcyjnych postaci. Autorzy wideo postawili na prawdziwych ludzi, wykonujących z pasją przeróżne profesje. W klipie dostrzegamy więc sześć osobowości i sześć opowieści o niezależności, w których rutyna miesza się z estetyką snu, m.in. nauczycielkę języka migowego czy zaklinacza koni. Dodatkowo, w ramach współpracy marki z artystami, powstały również trzy filmy dokumentalne przygotowane przez Filipa Skrońca.

"Tak to robię" 

Brodka

 

Postawienie na tym, że ja będę robić po swojemu i konsekwencja w dążeniu do tego doprowadziła mnie tu gdzie jestem (…) jedyną słuszną odpowiedzią na koniec dnia jest po prostu robić swoje.

Sprawdź film z udziałem Brodki - Tak To Robię 

 

PRO8L3M

Sprawdź film z udziałem PRO8L3MU - Tak To Robię

 

Teledysk dostępny jest w serwisie YouTube pod tym linkiem. Więcej informacji, aktualności na temat projektu, można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie www.taktorobie.net.