Zamiast liczyć barany, na zaśnięcie lepsze jest ciepłe mleko (również roślinne!). To stara receptura, którą wykorzystuje się również wśród dzieci. Dziś do kubka dodaje się jeszcze inne składniki, które mają nam pomóc w walce z brakiem snu, np. niebieską Klitorię ternateńską. Ta tropikalna roślina wykorzystywana jest w Indiach, Chinach czy Tajlandii, a zwłaszcza w medycynie ajurwedyjskiej, w przypadku depresji, niepokoju i wysokiego poziomu stresu. Poprawia też pamięć oraz wygląd skóry i włosów. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, moczopędne, znieczulające, przeciwcukrzycowe, a także relaksujące.

"Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was ominie ten przepis ze względu na składnik, jakim jest Butterfly Pea Tea, czyli Klitoria ternateńska. Jednak będę zachwycona jeśli jest wśród Was jedna osoba, która spróbuje tego mleka. Oprócz pięknego koloru ma pyszny smak. Cały świat oszalał na jego punkcie, czego dowodem jest #moonmilk" - napisała w swojej książce Kinga Paruzel. 

Latte księżycowe na dobry sen. Przepis na napój z książki "Flexitarianizm" Kingi Paruzel

Czas przygotowania: 5 min

Czas całkowity: 5 min

Liczba porcji: 1

Wartość kaloryczna 1 porcji:

kalorie: 94 kcal, węglowodany: 14 g, tłuszcze: 3 g, białko: 1 g

Składniki:

1 (240 g) szklanka mleka migdałowego

1 (10 g) łyżka syropu klonowego

1 (5 g) łyżeczka proszku Butterfly Pea Tea (Klitoria ternateńska)

1 (10 g) łyżeczka korzenia maca

do dekoracji: płatki róży lub hibiskusa

Przygotowanie: 

W małym rondlu zagrzać mleko wymieszane z syropem klonowym, niebieskim proszkiem Klitorii oraz korzeniem maca. Niebieskie mleko przelać do spieniacza i spienić. Przelać do szklanki i udekorować płatkami róży lub hibiskusa.

Jak zrobić "dalgona coffee"? Ten sposób przyrządzania kawy po koreańsku jest teraz hitem na instagramie >>