Cichy luksus opanował TikToka za sprawą głośnego serialu “Sukcesja”, w którym pierwsze skrzypce gra bogata, ekscentryczna rodzina. W kontraście do barwnych osobowości, ich stylizacje są minimalistyczne, eleganckie i nie epatują logowaniem. Stanowią pewnego rodzaju strefę komfortu i kreują anonimowość w imię zasady: “jeśli wiesz, to wiesz”. Ten nurt w modzie, ostatnimi czasy mocno osadzony w popkulturze (chociaż nie jest niczym nowym), zachwycił najpierw użytkowników mediów społecznościowych, a następnie projektantów, którzy chętnie podążyli za trendem quiet luxury. Była modelka Victoria’s Secret udowadnia, że stylizacja w tym stylu to zawsze dobry pomysł. 

Karlie Kloss zachwyca w stylizacji quiet luxury

Jeżeli kogoś ominęły virale na TikToku, cichy luksus nawiązuje do drogich, ale nie rzucających się w oczy ubrań, o których na pierwszy rzut oka trudno powiedzieć, że są drogocenne. Cechuje je prostota i elegancja, i chociaż od jakiegoś czasu estetyka quiet luxury ma mocnego konkurenta w postaci “mob wife aesthetic”, ponadczasowe projekty bronią się same. O tym, że cichy luksus wciąż jest (i raczej już zawsze będzie, niezależnie od dynamiki TikToka) w trendach, przypomina Karlie Kloss.

fot. Ignat/Bauer-Griffin/GC Images/Getty Images

Była modelka Victoria’s Secret pojawiła się niedawno na ulicach Nowego Jorku w klasycznej stylizacji, którą zdecydowanie chcemy skopiować. Biała koszula i proste jeansy z wysoką talią o długości 7 / 8 to kwintesencja klasyki. Jedyną ekstrawagancją w looku Karlie Kloss są rękawy koszuli, które kojarzą nam się z barokowymi, przeskalowanymi kreacjami Belli Baxter z “Biednych istot”. Chociaż pierwsze skrzypce grają tu ubrania, nie możemy nie wspomnieć o szykownych dodatkach. Skórzane, czarne mokasyny – w gładkiej, minimalistycznej wersji (zdecydowanie odbiegające od masywnych modeli na koturnie) oraz czarne, okrągłe okulary są kropką nad “i” w tej eleganckiej stylizacji. 

Warto zawrócić uwagę na to, że – jak to w przypadku cichego luksusu bywa – diabeł tkwi w szczegółach (a piękno w prostocie). Dlatego świetnie skrojone jeansy, koszula z detalami i szykowne dodatki stanowią idealną całość. Warto powtórzyć stylizację Karlie Kloss wiosną. W takim zestawie każdy będzie wyglądał naprawdę świetnie.