Rola Zuli w „Zimnej wojnie” przyniosła jej sławę. Dawno nie było aktorki takiej jak Joanna Kulig: odnosi ogromne sukcesy w Polsce, kochają ją amerykańscy widzowie, a Europa jest już pewna co do jej talentu. Polsce wróży się nawet Oscara i karierę w Hollywood, a ona sama zdobywa kolejne wyróżnienia (ostatnio Paszport Polityki i Najlepsza Aktorka - Europejska Nagroda Filmowa 2018) oraz udziela wywiadów zagranicznej prasie. To zdecydowanie jej czas, więc fani Kulig chcą wiedzieć o niej wszystko i śledzą każdy jej krok, nie tylko ten zawodowy. Ostatnio wszyscy zachwycają się, jak kwitnąco wygląda w ciąży, a teraz dopatrzyli się, że Joanna Kulig ma siostrę, która również jest aktorką.

Zobacz: "Zimna wojna" nominowana do nagród BAFTA w aż czterech kategoriach>>

Siostra Joanny Kulig - Justyna Schneider. Kim jest?

Justyna Schneider jeszcze jakiś czas temu nazywała się Justyna Kulig, ale przyjęła pseudonim artystyczny kiedy postanowiła pójść aktorską ścieżką, by uniknąć porównań w branży. Schneider to nazwisko prababki aktorek. Justyna jest jedną z czwórki rodzeństwa Joanny Kulig. Urodziła się w 1987 roku i tak jak siostra ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. 

Czytaj też: Joanna Kulig: Mam tendencję do perfekcjonizmu. Nie potrafię odpuszczać [Wywiad]>>

Chociaż Justyna Schneider samodzielnie pracuje na własne nazwisko, nie da się ukryć jednak, że ona i Joanna Kulig są do siebie bardzo podobne z wyglądu, zachowania czy głosu. Justynę można było zobaczyć m.in. w serialu kryminalnym "Nowa", filmach "Los Numeros", "Supermarket", paru popularnych polskich serialach (np. "Na Wspólnej") oraz w Och Teatrze w Warszawie i krakowskim Teatrze Bagatela. Pod koniec stycznia aktorka zagra w nowym serialu "Zakochani po uszy". Tak jak Joanna Kulig ma również talent wokalny i występowała na Festiwalu w Opolu. Joanna Kulig i Justyna Schneider wystąpiły nawet kiedyś razem - można było je podziwiać w filmie "Kumulacja" i spektaklu "Wassa Żeleznowa".