Życie miłosne Keanu Reevesa od dawna jest jednym z tematów rozważań wśród fanów aktora. Ulubieniec mediów, który niewiele ujawnia na temat swojego życia prywatnego, przez prawie 20 lat (!) był singlem. Rok temu było głośno na temat domniemanego związku Keanu i Winony Ryder. Ich wyznacie zelektryzowało całą branżę filmową. Para aktorów, która w 2018 roku promowała swój wspólny film "Destination Wedding" przyznała, że 26 lat temu chyba wzięli ślub. Chodziło o drobny żart i wspomnienie, gdy Reeves i Ryder pracowali na planie "Draculi" na podstawie powieści Brama Stokera. Wówczas 21-letnia Amerykanka wcieliła się wtedy w Minę Murray, a 28-letni aktor w Jonathana Harkera. W trakcie w jednej ze scen, reżyser Francis Ford Coppola stwierdził, że filmowego ślubu musi udzielić im prawdziwy ksiądz. Sam Keanu Reeves przez lata nie był łączony z żadną gwiazdą. Plotki o romansie nie dotyczyły tego aktora. Dziś już możemy śmiało stwierdzić, że jego status wolnego mężczyzny przeszedł do historii. Celebryta pokazał światu swoją nową dziewczynę.

Keanu Reeves i Alexandra Grant są parą. Kim jest nowa dziewczyna aktora?

Keanu Reeves i Alexandra Grant

55-letni Keanu Reeves był jedną z gwiazd na corocznej gali  LACMA Art + Film w Los Angeles. Jednak aktor nie przyszedł sam. Partnerowała mu pewna kobieta, która szybko okazała się dziewczyną gwiazdora. Kim jest kobieta w granatowej sukni? To Alexandra Grant, 46-letnia artystka. Co ciekawe, para zna się już od kilku lat. W 2011 roku Grant zilustrowała książkę Reevesa "Ode to Happiness". Do współpracy doszło ponownie w 2016 roku przy książce "Shadows". W tym samym roku byli widziani na bankiecie  UNAIDS Gala w ramach Art Basel, a w 2017 promowali wspólnie w Paryżu wspólny projekt wydawniczy. Jednak wtedy łączyły ich jedynie sprawy zawodowe. Keanu Reeves i Alexandra Grant założyli też wydawnictwo X Artists’ Books.

Amerykańscy dziennikarze szybko zauważyli, że para ciągle trzyma się za ręce i nie odstępuje na krok. Smaczku dodaje fakt, że w ciągu swojej 35-letniej kariery, Reeves nigdy nie pojawił się na czerwonym dywanie ze swoją partnerką. To jego debiut! 

Keanu Reeves: poprzedni związek aktora

Keanu Reeves był wcześniej związany z Jennifer Syme, chodzi o lata 1998-2000. 24 grudnia 1999 roku na świat przyszła ich córka Ava Archer Syme-Reeves, ale dziewczynka urodziła się martwa. Ich związek nie przetrwał tej tragedii, ale nadal byli przyjaciółmi, aż do śmierci Jennifer w 2001 roku. Aktorka zginęła w wypadku samochodowym. To o tym związku mówi się najczęściej w przypadku aktora - przez lata uważano, że to właśnie przez śmierć Syme i tragedię związaną z porodem jego partnerki, Reeves nigdy nie związał się z nikim na dłużej.

W latach 1986–1990 Keanu Reeves był w związku z Jill Schoelen. Plotkuje się, że w 2008 roku spotykał się z modelką i aktorką Chiną Chow.