Irina Shayk

Getty Images
„Nie dla wojny. Przekażę darowizny dla @unicef ​​i @redcrossukraine... Modlę się o pokój.” - napisała 36-letnia modelka Irina Shayk na swoim instagramie. Warto dodać, że gwiazda branży fashion jest jedną z pierwszych Rosjanek, która głośno opowiedziała się za Ukrainą. 

Angelina Jolie„Jak wielu z was, modlę się za ludzi na Ukrainie. Wraz z moimi znajomymi z UNHCR, skupiam się na tym, aby zrobić wszystko, co możliwe, by zapewnić ochronę i podstawowe prawa osobom przesiedlonym i uchodźcom w regionie. Widzieliśmy już doniesienia o ofiarach i ludziach, którzy uciekają ze swoich domów w poszukiwaniu schronienia. Jest za wcześnie, aby wiedzieć, co się wydarzy, ale podniosłości tego momentu – dla narodu Ukrainy i międzynarodowych rządów prawa – nie można przecenić
"- podała na instagramie Angelina Jolie aktorka i aktywista, angażująca się w liczne inicjatywy społeczne. 

Lady Gaga

Getty Images
“Moje serce jest z Ukrainą. Dziś wszyscy powinniśmy myśleć o jej mieszkańcach “- Lady Gaga skomentowała sytuację na Ukrainie kilka dni temu w trakcie wywiadu na SAG Awards. 

Mila Kunis

Getty Images

“Boże chroń obywateli Ukrainy! Moje myśli i modlitwy są z Wami!”. Mila Kunis urodziła się w Ukrainie, ale już w 1991 wraz z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

Gigi Hadid

Getty Images

"Moje serce cierpi z powodu Ukrainy i wszystkich dotkniętych tą niewyobrażalną rzeczywistością"- opublikowała na swoim Instagramie modelka. 

Cardi B

Getty Images

“Wojna, sankcje i inwazje powinny być ostatnimi rzeczami, którymi przywódcy powinni się zajmować”- napisała na Twitterze raperka.   

Kendall Janner

Getty Images

“Modlę się za Ukrainę”- Kendall publikuje informacje dotyczące wojny oraz słowa wsparcia w swoich relacjach na Instagramie. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy