Ten związek od samego początku wywoływał sporo emocji. Kim Kardashian i Kanye West byli parą, z którą liczył się cały show-biznes, a nawet branża mody. To właśnie raper sprawił, że celebrytka stała się najbardziej pożądaną osobą na pokazach mody czy w magazynach o tej tematyce. Niestety po kilku latach małżeństwa i doczekaniu się czwórki dzieci ich małżeństwo nie przetrwało. I choć Kanye próbował odzyskać żonę (jego pomysły były czasem zaskakujące, jak kupienie domu na przeciwko posiadłości Kim), Kardashian nadal pragnęła rozwodu. W końcu jej się to udało. 

Kim Kardashian rozwiodła się z Kanye Westem. Gwiazda oficjalnie jest singielką

Już w grudniu zeszłego roku Kim prosiła o przyspieszenie procesu rozwodowego. Amerykanka wówczas złożyła wniosek, prosząc o prawne uznanie jej za osobę wolną. Przedmiotem złożonych dokumentów miało być oddzielenie kwestii opieki nad dziećmi i majątku od stanu cywilnego. Kardashian wnioskowała też o usunięcie drugiego członu nazwiska czyli "West". Dziś już możemy oficjalnie powiedzieć, że oficjalnie jest osobą niezamężną To nie wszystko, sąd zdecydował się na jeden z warunków proponowanych przez Westa. "Wszelkie prawo do uzyskania zwrotu pieniędzy, które mają zostać podzielone, zostanie zachowane w przypadku śmierci jednej z osób" - cytuje TMZ.

Przypomnijmy, pierwsze oficjalne informacje o rozwodzie Kim Kardashian i Kanye Westa pojawiły się w lutym zeszłego roku. Jako pierwszy o sprawie napisał portal TMZ. Słynny tytuł podał wtedy, że pozew rozwodowy złożyła w Kim Kardashian West. Celebrytka prosiła sąd o rozpatrzenie wspólnej opieki nad czwórką dzieci pary. Media ujawniły również, że gwiazdy miały umowę przedmałżeńską, której żadna ze stron nie kwestionowała, a nawet więcej. TMZ nie zaznaczył jednak daty separacji pary - tej informacji nie podano w dokumentach.

Kim Kardashian i Kanye West: historia związku

Kim Kardashian West  i Kanye West poznali się w 2000 roku. Raper pojawił się nawet w słynnym reality-show "Z kamerą u Kardashianów", a w 2012 West wyznał Kim miłość w piosence "Cold" z 2012 roku. Rok później doszło do zaręczyn, a w 2014 roku para wzięła huczny ślub we Florencji.

To trzecie małżeństwo dla Kim Kardashian - wcześniej gwiazda była żoną producenta Damona Thomasa i koszykarza Krisa Humphriesa (rozwiedli się po 72 dniach małżeństwa). To pierwsze małżeństwo Kanye Westa. Para ma czwórkę dzieci: 8-letnią North, 6-letniego Sainta, 4-letnią Chicago i prawie 2-letniego Psalma.

Aktualnie Kim spotyka się z Pete'm Davidsonem, za to Ye ma za sobą relacje z Julią Fox, a teraz widywany jest z 24-letnią modelką Chaney Jones, która wygląda bardzo podobnie na Kardashian...

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy